17 вересня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» № 3614.
За це проголосували 287 народних депутатів.
Як відомо, законопроект передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району. Всі 1469 територіальних громад, території яких уже затвердив Уряд, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.
Виходячи із законопроекту, доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад розмежують. Районні бюджети пропонується виключити із системи горизонтального вирівнювання. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Детальніше – за посиланням.
Нагадаємо, у першому читанні Верховна Рада України прийняла законопроект 15 липня цього року.

Законопроект розроблений Асоціацією міст України в рамках проєкту ПУЛЬС.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
12 березня 2022
Ізоляція торгівлі з Росією та Білоруссю: звернення Польсько-української торгової палати
Ізоляція торгівлі з Росією та Білоруссю:...
Підприємці Європейського Союзу продовжують забезпечувати режими в Росії та Білорусі. Доказом цього є TiR-и, які...
12 березня 2022
Уряд відшкодує комунальні витрати бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців
Уряд відшкодує комунальні витрати бюджетам...
Відповідну Постанову Кабінет Міністрів України прийняв учора, 11 березня 2022 року. Міністр розвитку громад і...
12 березня 2022
Уряд визначив особливості формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану
Уряд визначив особливості формування та...
11 березня Уряд прийняв постанову №252, якою визначив особливості формування та виконання місцевих бюджетів у період...
11 березня 2022
Уряд доповнив перелік пріоритетних видатків, що...
10 березня 2022 року Уряд постановою №240 ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською...
11 березня 2022
Мінфін вніс зміни до класифікації видатків місцевих бюджетів
Мінфін вніс зміни до класифікації видатків...
10 березня Міністерство фінансів України внесло зміни до Типової програмної класифікації видатків та кредитування...