Ви прагнете, щоб бібліотека вашої громади стала центром культури, освіти й спільнодії, де мешканці зможуть отримувати потрібні знання, розвивати творчі здібності й креативність, розкривати таланти та цікаво й з користю проводити вільний час? Тоді формуйте міні-команди та подавайтеся на конкурс із відбору учасників онлайн-форуму «Модель сучасної бібліотеки для ОТГ», який проходитиме 1 жовтня 2020 року на платформі ZOOM.
Форум організовується у межах проєкту «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», який реалізує ВГО Українська бібліотечна Асоціація за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Партнерами проєкту є Фундація Дарини Жолдак, Асоціація об`єднаних територіальних громад, Міністерство культури та інформаційної політики України
Прийом заявок на Форум триває до 18.00 15 вересня 2020 року.
Для участі у конкурсі потрібно зробити два кроки:
Крок 1. Сформувати міні-команду, до складу якої мають увійти бібліотекар та голова ОТГ (або представник органу місцевого самоврядування, що відповідає за напрям культури).
Крок 2. Заповнити аплікаційну форму.
За результатами конкурсу будуть відібрані 50 міні-команд, що візьмуть участь у Форумі, під час якого:
Контактні дані:
За додатковою інформацію просимо звертатися до Виконавчого офісу ВГО Українська бібліотечна асоціація, 044-383-14-32, info@ula.org.ua.
Довідкова інформація
За останні двадцять років світ кардинально змінився. Змінилися інтереси людей, підходи до пошуку інформації, формати її подачі та сприйняття. Сьогодні в суспільстві великий запит на інноваційність. Бібліотеки не можуть залишатися осторонь сучасних трендів. Саме тому ми запустили проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності».
У рамках проєкту розроблена модель бібліотеки, що поєднує чотири простори: навчання, натхнення, зустрічей та подій. Цей формат був створений у Данії. В 2010 році його запропонували експерти Центру досліджень культурної політики Королівської школи бібліотечних та інформаційних наук при Копенгагенському університеті Дорек Скот-Хансен, Каспер Хвенегард Расмуссен та Хенрік Йохумсен. Він добре зарекомендував себе на практиці. Бібліотеки за подібною моделлю сьогодні працюють в Данії, Німеччині, США та інших розвинених країнах.
Експерти ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого та дизайнери студії Arcite адаптували данську модель до впровадження у публічних бібліотеках України, а також розробили концепцію дизайну та наповнення чотирьох просторів бібліотеки. Ці ідеї та низка цікавих вітчизняних кейсів зібрані в електронному практичному посібнику.
Ми переконані, що сучасний формат бібліотеки буде цікавим й молоді, а самі бібліотеки стануть для них платформою для реалізації творчого потенціалу та отримання знань і навичок, які допоможуть у дорослому житті. Особливо актуально це для ОТГ, невеликих містечок, селищ та сіл, де можливості для розвитку потенціалу молоді обмежені.
Теги:
Джерело:
ВГО Українська бібліотечна асоціація
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...