Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на засіданні законопроект щодо утворення та ліквідації райдержадміністрацій у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів (№ 3975) та рекомендував парламенту внести документ до порядку денного, прийняти його за основу і в цілому.
Документ, в разі його прийняття, уповноважить Кабінет Міністрів України утворювати та ліквідовувати районні державні адміністрації.
Нагадаємо, створення нових районних державних адміністрацій є важливим аспектом реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. У липні парламент ухвалив рішення про створення 136 нових районів в Україні, ліквідувавши 490 старих. Звідси і потреба у створенні на їх основі нових місцевих державних адміністрацій.
Раніше заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода висловлювався про те, що на сьогодні в Україні немає органу, який має право утворювати чи ліквідовувати районні державні адміністрації. Оскільки, згідно Конституції України та чинного законодавства про місцеве самоврядування, районні ради затверджують бюджети та плани соціально-економічного розвитку районів, які подають районні державні адміністрації, і вже у листопаді-грудні почнуться засідання новообраних районних рад, то питання райдержадміністрацій треба вирішити якнайшвидше.
09 січня 2026
«Кожна громада може і має претендувати на...
Голова громадської організації «Товариство дослідників України» про комплексну оцінку територій, які постраждали від...
08 січня 2026
«Страх підпису» у будівельних проєктах: системний виклик українських громад
«Страх підпису» у будівельних проєктах:...
В українських громадах дедалі частіше говорять про «страх підпису» – ситуацію, коли керівники закладів, розпорядники...
07 січня 2026
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги для громад та бізнесу
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги...
Січень - найкращий час, щоб розпочати новий рік ефективно та з думкою про майбутнє. В цьому вам допоможуть нові...
05 січня 2026
Потяг Київ – війна. Інтерв’ю начальника Костянтинівської міської військової адміністрації
Потяг Київ – війна. Інтерв’ю начальника...
“Я дуже хотів би, аби держава змінила ставлення до комунальників, які працюють у таких громадах, як наша. Ці люди –...