Районні лікарні – у комунальну власність громад? У Мінрегіоні говорили про фінансування лікарень вторинного рівня медицини у 2021 році

Громади можуть і зацікавлені утримувати та розвивати заклади вторинного рівня медицини. У зв’язку з тим, що повноваження і ресурси переходять з районів у громади, районні лікарні з наступного року мають бути у комунальній власності громад.

Такого висновку дійшли представники Міністерства розвитку громад і територій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, асоціацій органів місцевого самоврядування та експерти під час наради про перегляд повноважень органів місцевого самоврядування у сфері медицини у зв’язку з утворенням нових районів, яка відбулася сьогодні у Мінрегіоні.

«Ми почули позицію профільних міністерств, асоціацій та експертів. Загалом учасники сьогоднішньої наради дійшли згоди, що громади матимуть змогу утримувати лікарні, які зараз є районними. Більше того, вони мають це робити, оскільки кошти, що зараз є на районному рівні, переходять у громади, а розраховувалися вони в тому числі і на цю мережу закладів. І забирати ці кошти в громад ніхто не збирається. Отже висновок виходить такий - медичні послуги в лікарнях вторинного рівня і надалі оплачує держава, а умови, в яких ці послуги надаються, з наступного року забезпечує громада», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що в Україні вже є приклади, коли спроможна громада взяла на себе повноваження утримувати районну лікарню, модернізувала її і створила сучасний медичний заклад, який вже виходить на самоокупність.

«Тобто повноваження з утримання теперішніх районних лікарень - це можливість для громад покращити якість медичних послуг на своїй території. А хороша лікарня – це велика конкурентна перевага для будь-якої громади, це частина комфортного середовища для життя людей. А саме створення такого середовища – і є головною задачею реформи місцевого самоврядування», - зазначив заступник Міністра.

Щодо ресурсів на утримання медичних закладів вторинного рівня, то, за словами представників Міністерства фінансів, навіть ПДФО робітників лікарень, який зараховуватиметься до бюджетів громад, буде достатньо, щоб покривати необхідні витрати: сплачувати  комунальні послуги, обслуговувати будівлі лікарень, проводити ремонти тощо. 

19.08.2020 - 17:36 | Переглядів: 13587
Районні лікарні – у комунальну власність громад? У Мінрегіоні говорили про фінансування лікарень вторинного рівня медицини у 2021 році

Приєднані зображення:

Теги:

медицина В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 листопада 2020

Анонс! 8 грудня - онлайн-конференція «Досягнення та виклики у сфері адміністративних послуг 2020-2021»

Анонс! 8 грудня - онлайн-конференція...

8 грудня о 9:30 розпочнеться онлайн-конференція «Досягнення та виклики у сфері адміністративних послуг 2020-2021»,...

30 листопада 2020

Передача земель з державної власності у комунальну - практичний посібник від АМУ

Передача земель з державної власності у...

В Україні продовжується реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Громади отримують більше ресурсів...

30 листопада 2020

Громади готові розпоряджатися своїми землями - дайте нам інструменти

Громади готові розпоряджатися своїми землями -...

Володимир Зражевський, голова Межівської селищної територіальної громади Дніпропетровської області В ході...

30 листопада 2020

Представниця Єврокомісії поділилась, як її зачарувала успішна українська децентралізація

Представниця Єврокомісії поділилась, як її...

Заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії з питань політики розширення та сусідства Катаріна Матернова...

27 листопада 2020

Як громадам успішно комунікувати в період кризи – презентація посібника

Як громадам успішно комунікувати в період кризи...

    “Комунікація і криза: як громадам протистояти викликам і успішно діяти в період кризи” – такий...