Безпритульні тварини: історія однієї громади

Безпритульні тварини: історія однієї громади

15 серпня – Міжнародний день бездомних тварин. Його започаткувала Міжнародна спільнота прав тварин. І ось уже 28 років цей день відзначають у понад 50 країнах і на 6 континентах. Україна — одна з них.

Метою цього дня є привернення уваги до проблем безпритульних тварин, переважно собак та котів, які часто опиняються на вулиці через жорстокість та безвідповідальність людей. Ця дата – привід звернути увагу на бездомних тварин, допомогти їм і, можливо, навіть знайти домівку.

 

Досвід Ржищівської ОТГ

У Ржищівській громаді тривалий час існує ініціатива захисту безпритульних тварин. Олена Дудченко та Марія Гребенюк уже не перший рік опікуються долею покинутих тварин. Діють поки на правах волонтерів, проте хочуть створити Центр захисту тварин «Власій дім».

«Це буде не просто притулок, ми хочемо створити саме центр для безпритульних тварин, де вони будуть оглядатись ветеринаром, виховуватись… А ще хочемо, щоб до центру приходили діти, грались з тваринами і вчилися правильно за ними доглядати і уже з дитинства розуміли, що тварина – це відповідальність», - пояснює пані Марія.

За час, доки Олена і Марія займаються безпритульними тваринами, встигли виходити і роздати десятки собак та котів. Проте, говорять, що доводилось доглядати і за лисенятами, і лелеками, і усіма живими істотами, які потребували допомоги.

Частину вихованців вони знаходять самі на вулицях Ржищівської громади, інколи привозять люди, якщо знаходять на улиці, або просто телефонують і говорять, де бачили покинутих чотирилапих.

 

Хто допомагає

Бажаючих допомогти вистачає, пояснює Марія Гребенюк. Місцеві мешканці приносять корм та гроші. Є ветеринари та кінологи, які допомагають безплатно. Так, усіх тварин оглядає лікар, робляться щеплення. Співпрацюють жінки й з іншими волонтерськими і громадськими організаціями, які допомагають зі стерилізацією.

Тісно спілкуються волонтери з міською владою. Говорять, що уже на часі питання щодо окремого приміщенням під Центр.

«Діяльність наших волонтерів – безцінна. До того ж результати їхньої діяльності уже видно: бездомних тварин на вулицях міста і сіл ОТГ стало значно менше, а бездомні тварини знаходять собі нові домівки. Усю допомогу, що потрібна від нас, ми звісно надаємо і допомагаємо чим можемо. Питання з приміщенням будемо вирішувати в межах наших повноважень та можливостей», - говорить Крістіна Чорненька, в.о. міського голови Ржищева.

Проте головна проблема у самих людях, які викидають тварин на вулицю. Тому необхідно, говорять в унісон і волонтери, і представники влади, проводити просвітницьку роботу по догляду за тваринами, правильному вихованню і утриманню. Над чим уже і працюють.

 

Чому варто взяти тварину з притулку?

Тварини у Олени та Марії зазвичай довго не затримуються – волонтери знаходять їм нові домівки і з безпритульних котики та собачки стають чиїмись домашніми улюбленцями.

«Тварини як діти, - говорить пані Марія, - вони також хочуть любові і уваги. І якщо їм дати турботу, вони завжди подарують свою безкорисну любов».

Автор: Оксана Лелюк

Теги:

участь громадян

Область:

Київська область

Громади:

Ржищівська міська об’єднана територіальна громада

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 вересня 2020

Як розвивати культуру в громадах: можливості, ресурси, виклики

Як розвивати культуру в громадах: можливості,...

Як об'єкти культури «ділитимуть» після ліквідації старих районів? Які є можливості для розвитку культури зараз? Та як...

09 вересня 2020

Громади матимуть більшість повноважень і ресурсів для розвитку культури на місцевому рівні, - В’ячеслав Негода

Громади матимуть більшість повноважень і...

Зараз багатьох турбує, що після створення нових районів буде з об’єктами культури, які до реформи були у спільній...

20 серпня 2020

Тепличне господарство на Вінниччині: молоді люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень, пряні трави, овочі та розсаду

Тепличне господарство на Вінниччині: молоді...

На початку 2019 року в селі Дорожне неподалік від Вінниці Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю...

11 серпня 2020

7 секретів фінансової успішності громади. Інтерв’ю Юрія Бови

7 секретів фінансової успішності громади....

Як Тростянецька ОТГ посприяла створенню сотень робочих місць та за 15 років збільшила бюджет майже...

04 серпня 2020

1 000 000 євро для Нового Міста. Досвід громади із залучення коштів

1 000 000 євро для Нового Міста. Досвід громади...

  У Новоміській ОТГ Львівської області за кошти Євросоюзу створили сироварню, парники, «ковбойське» містечко...