У Раді суддів України визначилися щодо організації роботи судів після прийняття Верховною Радою України постанови від 17 липня 2020 року № 807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів".
Відповідний лист підписав голова Ради суддів України.
У листі, зокрема зазначається, що суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Частиною першою статті 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" також передбачено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Це дає підстави вважати, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
З текстом листа можна ознайомитись тут .
02 квітня 2026
Громади підключать 100 МВт когенераційних установок за кошти держбюджету
Громади підключать 100 МВт когенераційних...
Громади приєднають до мережі 75 вже наявних когенераційних установок загальною електричною потужністю майже...
02 квітня 2026
Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад та бізнесу
Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад...
Великодні свята – час не лише для відпочинку, а й для розвитку. В цьому громадам допоможуть нові Каталоги...
02 квітня 2026
Громади зможуть отримувати пряме фінансування...
Територіальні громади України незабаром зможуть залучати кошти польського державного банку розвитку BGK безпосередньо...
02 квітня 2026
Децентралізація – найголовніше за березень
Децентралізація – найголовніше за березень
На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки рішень Уряду та Парламенту, що стосуються...