Питання включення Коцюбинського в межі Києва має бути системно врегульоване, оскільки стосується не тільки території столиці, а й зміни території області.
Про це у відповіді на запитання мера Києва Віталія Кличка під час круглого столу "Новий адміністративно-територіальний устрій України" в Інституті Горшеніна повідомив нардеп від "Слуги народу", голова підкомітету з питань адмінтерустрою Віталій Безгін, пише Лівий Берег.
Він пояснив, що смт Коцюбинське спочатку було так званою матрьошкою - підпорядковувалося раді Ірпеня, хоч і не межувало з цим містом, оскільки є анклавом Києва. Згодом Київська ОДА виокремила його як окрему громаду.
"Далі почалася історія про непрості стосунки з представниками громадського середовища у приєднанні до Києва. Але ще є нюанси, тому що люди - за, Київ - за, по інфраструктурі все зрозуміло, ми теж за, але давайте дотримуватися норм закону і процедур. Наразі питання полягає в зміні меж території, тобто меж міста Києва, але в тому числі і зміни меж Київської області, що вже не так просто врегулювати. Плюс ще один момент - чому ми дуже обережні в цьому контексті - попри те, що в нас питання зміни областей актуальне і на межі Хмельницької області, - це скринька Пандори. Оскільки тільки-но ми відкриваємо такий інструмент, одразу починаються політичні спекуляції з приводу питань Донецької і Луганської областей. Давайте зважено шукати рішення", - закликав Віталій Безгін.
Нагадаємо, що у вересні 2018 року Київська міська рада просила парламент розглянути приєднання селища Коцюбинське Київської області до столиці, і раніше Коцюбинське погодилося створити агломерацію з Києвом.
У липні цього року мер Києва, голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко повторно виступив за приєднання Коцюбинського до Києва.
16 липня Рада включила селище Коцюбинське до Бучанського району Київської області.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...