Це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому, кожен день зволікання коштував якості життя й добробуту громадян, - В’ячеслав Негода про нові райони

«Кому страшно літати, для того факти мільйонів вдалих приземлень не є аргументом того, що літати безпечно. Кому з різних причин до снаги критикувати новий адмінтерустрій України, для того не є аргументом те, що кожен день зволікання з цим рішенням коштує кожному громадянину України якості життя й добробуту. А це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому. Не скажу, що це ідеальний варіант нового адмінтерустрою, але без цього ми не побачимо, які ще кроки зробити для продовження реформи», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, коментуючи прийняту парламентом Постанову «Про утворення та ліквідацію районів».

За його словами, новий адмінтерустрій субрегіонального рівня дозволить державі налагодити ефективнішу роботу державної виконавчої влади на місцях.

«Надзвичайного нічого не сталося. Хто де жив, там живе, тільки всі необхідні послуги отримуватиме не в райцентрі, а в своїй громаді. Зараз на розгляді парламенту законопроект, який передбачає створення центрів надання адміністративних послуг в кожній громаді, як це є сьогодні у багатьох об’єднаних громадах. Послуги не мають бути в районах, вони мають надаватися в громадах, де живуть люди», - сказав заступник Міністра.

Він також прокоментував тезу «збережемо райони», яку пропагують опоненти реформи.

«Для чого зберігати старі райони? Вони неефективні з точки зору управління. Старий район – це не фабрика і не завод, які виробляють продукцію, дають робочі місця і платять податки. Старі райони з’їдають  кошти платників податків, які можна було б направити на розвиток громад. То невже так має бути завжди? Ні. Тому парламент прийняв правильне рішення», - сказав В’ячеслав Негода.

Він висловив вдячність профільному парламентському Комітету і народним депутатам України за підтримку історичного, за його словами, для України рішення.

Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада  прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» № 3614. Законопроект передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району. 

17.07.2020 - 13:32 | Переглядів: 7292
Це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому, кожен день зволікання коштував якості життя й добробуту громадян, - В’ячеслав Негода про нові райони

Теги:

район В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2021

Конкурс малих грантів для громад DREAMactions 4.0. Якісні зміни не потребують великих грошей

Конкурс малих грантів для громад DREAMactions...

CANactions School та Western NIS Enterprise Fund,  який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та...

26 липня 2021

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Синевирська громада створена торік у листопаді. Щороку цей край відвідують понад двісті тисяч туристів – це відомий...

26 липня 2021

26 липня 2021

30 громад Волині отримали запрошення взяти участь у першому відборі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

30 громад Волині отримали запрошення взяти...

Перший відбір Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування»...

23 липня 2021

Проєкт «DNISTER CANYON» — чудовий приклад переваг децентралізації, - Олексій Чернишов

Проєкт «DNISTER CANYON» — чудовий приклад...

У Мінрегіоні зареєстрували договір про міжмуніципальне співробітництво громад з Івано-Франківської, Чернівецької,...