Майбутнє працівників районних органів влади: чого чекати після реформи

«Будь-які зміни в частині територіальної організації влади, перерозподіл та децентралізація повноважень спричиняють зміни у структурі та чисельності працівників. Але ж система влади і чиновники в ній - для виконання закріплених повноважень, для надання державних послуг, а не для заробітку. Критики, які вважають, що органи влади створюються для робочих місць чиновників і не можна нічого змінювати, помиляються. Влада – це не робочі місця, а одна із її функцій – побудова сприятливого інвестиційного клімату для розвитку бізнесу, який і створює робочі місця», - написав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода у  статті для видання «Дзеркало тижня».

За його словами, якщо оцінювати чисельність працівників, задіяних в системах місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, дійсно прогнозуються певні зміни. «І вони абсолютно логічні. Якщо більшість повноважень та послуг з районного рівня  переходять в громади, то і ресурси, і чисельність виконавчих органів громад збільшиться – там потрібні кваліфіковані фахівці», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що вже декілька років 100% територій майже у 30 районах охоплено однією чи декількома ОТГ. При цьому там продовжують діяти РДА і райради фактично без повноважень і фінансуються з державного бюджету. Далі так залишатися не може.

«Тому РДА буде стільки, скільки нових районів, але вони будуть інституційно більш спроможними за структурою і чисельністю працівників, порівняно з теперішніми. Щодо структури нових РДА, то вона буде іншою. Передбачається функціонування в кожній РДА територіальних підрозділів з особливо чутливих для громадян послуг, в першу чергу соціальних та інших до того часу, поки не запрацює система ЦНАПів в усіх громадах. Такі підрозділи першочергово будуть в теперішніх райцентрах. Для цього також потрібні службовці. Отже, якщо кількість керівників РДА зменшиться майже в 3,5 рази, то оптимізація чисельності працівників РДА буде відбуватися в наступному році поетапно, з урахуванням тих повноважень, які будуть закріплені в законі про місцеві державні адміністрації», - написав В’ячеслав Негода.

Щодо інших територіальних органів та підрозділів на районному рівні, які координуються центральними органами виконавчої влади, то, за словами заступника Міністра, переважна більшість з них давно діють у форматі міжрайонних, міськрайонних структур, а їх чисельність відповідає тим завданням, які стоять перед ними. Переформатування під новий районний поділ буде, але не настільки масштабним, що потягне вивільнення працівників. Більше того, по лінії поліції, інших безпекових інституцій, необхідно зміцнювати їх ефективність роботи в усіх новоутворених громадах, а отже наповнювати додатковими фаховими кадрами.

«Наголошую, органи влади створюються не для додаткових робочих місць, а для виконання владних функцій. Немає компетенції в органу влади – значить він не потрібний», - написав В’ячеслав Негода.

Читайте також:

Голосування за райони: залишати чинний поділ не можна

Хто і чому незадоволений формуванням нових районів

Новий адмінтерустрій чи розподіл повноважень – що спочатку?

13.07.2020 - 13:28 | Переглядів: 6326
Майбутнє працівників районних органів влади: чого чекати після реформи

Теги:

район кадри В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 серпня 2020

Майбутнє районних держадміністрацій – Уряд та ОДА узгоджують позиції

Майбутнє районних держадміністрацій – Уряд та...

До 7 серпня, за дорученням Уряду, обласні державні адміністрації мають надати пропозиції щодо утворення, ліквідації...

04 серпня 2020

ПРООН та Норвегія об’єднують зусилля в Україні на підтримку участі жінок у місцевому самоврядуванні

ПРООН та Норвегія об’єднують зусилля в Україні...

Партнери підписали угоду про співпрацю задля просування гендерно-орієнтованих політик у діяльності органів місцевого...

03 серпня 2020

Як буде організована державна влада у нових районах – до кінця тижня міністерства мають подати пропозиції

Як буде організована державна влада у нових...

У зв’язку зі зміною районного поділу в Україні, до 7 серпня усі міністерства та інші центральні органи виконавчої...

03 серпня 2020

У Новосанжарській громаді побудують ЦНАП за шведським проєктом: 6 серпня - підписання Меморандуму

У Новосанжарській громаді побудують ЦНАП за...

6 серпня о 12:00 у Новосанжарській ОТГ на Полтавщині відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю громади та...

03 серпня 2020

Бюджет участі: які проекти найчастіше реалізовували в громадах за ініціативи мешканців - звіт за 2019 рік

Бюджет участі: які проекти найчастіше...

Бюджет участі запроваджений в Україні у 2015 році як один з інструментів залучення громадян до процесу прийняття...