Парламентський комітет уточнив конфігурацію районів окремих областей

9 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та заступник Міністра В’ячеслав Негода взяли участь в онлайн засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому розглянули питання щодо уточнення формування районів окремих областей, а також вдосконалення виборчого законодавства, повідомляє преслужба Мінрегіону.

Як зазначив Міністр, це засідання є історичним, адже «реформа триває декілька років і вже третій склад Верховної Ради України рухає вперед реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Але саме нинішній склад Парламенту несе відповідальність за остаточне затвердження конфігурації нових районів України».

Комітет розглянув питання щодо перегляду окремих раніше прийнятих рішень щодо проекту Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» (№ 3650) в частині уточнення формування районів Харківської, Хмельницької та Київської областей. Депутати підтримали урядову позицію щодо створення у Харківській області 7 районів замість 4 районів, як пропонував комітет раніше, уточнивши конфігурацію двох районів.

Також Комітет розглянув та підтримав пропозицію Мінрегіону залишити місто Славутич у підпорядкуванні Київської області, оскільки перенесення міста до складу Чернігівської області негативно вплине на бюджетні відносини міста та реалізацію державних програм.

Водночас, Комітет залишив без змін попередні рішення щодо районів Хмельницької та Київської областей.

09.07.2020 - 21:05 | Переглядів: 12778
Парламентський комітет уточнив конфігурацію районів окремих областей

Приєднані зображення:

Теги:

район Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Читайте також:

05 липня 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 липня 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 липня 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 липня 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...