Соціальні послуги в громадах: розпочинається проєкт для ОТГ Вінницької, Житомирської та Черкаської областей

Команда Представництва Фонду міжнародної солідарності запрошує об’єднані громади Вінницької, Житомирської та Черкаської областей взяти участь у проєкті «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг».

Термін реалізації проєкту: 01.07.2020 р. – 31.12.2021 р. Бюджет - 358 тисяч доларів США.

Проєкт фінансується програмою польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та Державним департаментом США. Його мета – розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері соціальної допомоги та підвищення кваліфікації фахівців соціальної сфери, що, у свою чергу, має допомогти у наданні якісних соціальних послуг жителям громад.

Кожен учасник проєкту візьме участь у циклі тренінгів з управління наданням соціальних послуг в ОТГ та з написання проєктних заявок, а також у навчальних поїздках до Польщі. Найактивніші учасники матимуть можливість отримати кошти на реалізацію власних ідей в рамках Фонду малих проєктів.

Знання, отримані під час проєкту, допоможуть учасникам в подальшому розвитку надання якісних послуг у соціальній сфері в ОТГ, а отриманий досвід вони зможуть використати у процесі подачі заявок на отримання коштів з інших джерел.

Вимоги до об’єднаних територіальних громад, які бажають взяти участь у проєкті:

  • Громада є спроможною, надає соціальні послуги населенню та має для цього необхідні структури та кадри.
  • Готовність делегувати 2 представників для участі у навчальних семінарах. Обов’язковою умовою є участь фахівця зі сфери соціальних послуг (напр., керівник Територіального центру соціального обслуговування) та особи зі складу виконкому ОТГ, відповідальної за соціальні питання.
  • Готовність взяти участь у всіх навчальних заходах програми є обов’язковою умовою для подачі заявки на співфінансування в рамках Фонду малих проєктів.

Заповнити анкету для участі у проєкті

Заявки приймаються до 15 липня. Оголошення результатів - 24 липня.

Детальніше про проєкт

Проєкт складається з п’яти компонентів:

1) Навчальні семінари з управління наданням соціальних послуг в ОТГ за участі польських експертів – для учасників з кожної області планується проведення трьох триденних семінарів у період від серпня по листопад, які відбудуться в обласних містах (Вінниця, Житомир та Черкаси), якщо це буде можливим з огляду на карантинні обмеження в зв’язку з Covid-19. Точні дати проведення семінарів будуть повідомленні пізніше.

Теми навчальних семінарів:

  • оцінка потреб і спроможності ОТГ в наданні соціальних послуг, яка відбудеться за допомогою спеціальної методики оцінки потенціалу надання соціальних послуг (результатом роботи стане За підтримки:
  • вміння визначити сильні сторони та сфери для вдосконалення, в тому числі планування заходів і проєктів для вдосконалення);
  • аналіз та прогнозування потреб у соціальних послугах (результатом роботи стане підвищення компетентності ОТГ у сфері проведення оцінки потреб та планування соціальних послуг);
  • розробка планів вирішення соціальних проблем та надання соціальних послуг (результатом стане поглиблення знань у сфері діагностування та ідентифікації соціальних проблем та потреб в ОТГ). Щонайменше 50% часу семінарів буде приділене вправам, груповій роботі, практичним порадам і прикладам.

2) Тренінг з планування власних проєктів та написання проєктних заявок – для учасників з кожної області планується проведення одного дводенного тренінгу у період листопад-грудень. Mета тренінгу – набуття навиків подання заявок на отримання грантових коштів, виходями з проблем, які були визначені в ході навчальних семінарів з польськими експертами.

3) Навчальні поїздки до Польщі – у 2021 році заплановано три навчальних візитів до польських органів місцевого самоврядування для представників ОТГ, які братимуть участь в проєкті. Візити триватимуть тиждень. Одним із елементів візиту буде підсумкова зустріч з польським експертом, який допоможе розробити план вирішення виявлених проблем у ході навчальних семінарів у сфері надання соціальних послуг із використанням прикладів з польських територіальних громад (ґмін).

4) Фонд малих проєктів – в рамках проєкту у 2021р. буде оголошений відбір власних проєктів громад, спрямованих на розвиток системи надання соціальних послуг в громадах (в т.ч. на інфраструктурну складову). Три найкращі заявки з кожної області (всього 9) отримають співфінансування від Представництва Фонду в обсязі до 14 тис. доларів кожна.

5) Форум хороших практик – одноденна підсумкова конференція запланована на закінчення проєкту у грудні 2021 року. Мата заходу – презентація результатів проєкту та спілкування учасників.

30.06.2020 - 10:53 | Переглядів: 14582
Соціальні послуги в громадах: розпочинається проєкт для ОТГ Вінницької, Житомирської та Черкаської областей

Приєднані файли:

Теги:

соціальні послуги конкурс

Область:

Вінницька область Житомирська область Черкаська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Profilepic
Люся Пона
30.06.2020 - 15:12
За законодавством України крім терцентр, які обмежені в категорії отримувачів послуг ми маємо ще фахівців із соціальної роботи, які працюють з сім'ями та дітьми. Якщо говорити про оцінку потреб громади - необхідно враховувати і цю категорію. Ми маємо Закон про соц послуги. Треба рухатись в законодавчому полі. Тим більше, що зараз вже є і підзаконні акти- постанови!!!
Default image
Monika
01.07.2020 - 15:38
У проєекті можуть взяти участь також фахівці із соціальної роботи. Обов’язковою умовою є участь фахівця зі сфери соціальних послуг.
Profilepic
Людмила Волинець
03.07.2020 - 13:25
Територіальні центри та центри з надання соціальних сослуг, які утворено в громадах, це універсальні заклади, що надають соціальні послуги усім категоріям громадян, у тому числі СЖО, а фахівці із соціальної роботи є в штаті закладу.
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

22 жовтня 2021

Конкурс заявок на отримання грантів в рамках Проєкту USAID ГОВЕРЛА:

Конкурс заявок на отримання грантів в рамках...

Проєкт USAID ГОВЕРЛА оголошує прийом заявок від недержавних організацій, що працюють у Волнській, Львівській та...

22 жовтня 2021

Про приєднання до організованого співробітництва та законопроект №5742

Про приєднання до організованого...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних...

22 жовтня 2021

21 жовтня 2021

Яких змін чекати громадам у галузі комунального майна: тези дискусії

Яких змін чекати громадам у галузі комунального...

Про «Окремі аспекти управління комунальним майном: потенційні законодавчі зміни, проблемні питання» говорили у...

20 жовтня 2021

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України» готовий до другого читання

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України»...

20 жовтня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...