Соціальні послуги в громадах: розпочинається проєкт для ОТГ Вінницької, Житомирської та Черкаської областей

Команда Представництва Фонду міжнародної солідарності запрошує об’єднані громади Вінницької, Житомирської та Черкаської областей взяти участь у проєкті «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг».

Термін реалізації проєкту: 01.07.2020 р. – 31.12.2021 р. Бюджет - 358 тисяч доларів США.

Проєкт фінансується програмою польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та Державним департаментом США. Його мета – розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері соціальної допомоги та підвищення кваліфікації фахівців соціальної сфери, що, у свою чергу, має допомогти у наданні якісних соціальних послуг жителям громад.

Кожен учасник проєкту візьме участь у циклі тренінгів з управління наданням соціальних послуг в ОТГ та з написання проєктних заявок, а також у навчальних поїздках до Польщі. Найактивніші учасники матимуть можливість отримати кошти на реалізацію власних ідей в рамках Фонду малих проєктів.

Знання, отримані під час проєкту, допоможуть учасникам в подальшому розвитку надання якісних послуг у соціальній сфері в ОТГ, а отриманий досвід вони зможуть використати у процесі подачі заявок на отримання коштів з інших джерел.

Вимоги до об’єднаних територіальних громад, які бажають взяти участь у проєкті:

  • Громада є спроможною, надає соціальні послуги населенню та має для цього необхідні структури та кадри.
  • Готовність делегувати 2 представників для участі у навчальних семінарах. Обов’язковою умовою є участь фахівця зі сфери соціальних послуг (напр., керівник Територіального центру соціального обслуговування) та особи зі складу виконкому ОТГ, відповідальної за соціальні питання.
  • Готовність взяти участь у всіх навчальних заходах програми є обов’язковою умовою для подачі заявки на співфінансування в рамках Фонду малих проєктів.

Заповнити анкету для участі у проєкті

Заявки приймаються до 15 липня. Оголошення результатів - 24 липня.

Детальніше про проєкт

Проєкт складається з п’яти компонентів:

1) Навчальні семінари з управління наданням соціальних послуг в ОТГ за участі польських експертів – для учасників з кожної області планується проведення трьох триденних семінарів у період від серпня по листопад, які відбудуться в обласних містах (Вінниця, Житомир та Черкаси), якщо це буде можливим з огляду на карантинні обмеження в зв’язку з Covid-19. Точні дати проведення семінарів будуть повідомленні пізніше.

Теми навчальних семінарів:

  • оцінка потреб і спроможності ОТГ в наданні соціальних послуг, яка відбудеться за допомогою спеціальної методики оцінки потенціалу надання соціальних послуг (результатом роботи стане За підтримки:
  • вміння визначити сильні сторони та сфери для вдосконалення, в тому числі планування заходів і проєктів для вдосконалення);
  • аналіз та прогнозування потреб у соціальних послугах (результатом роботи стане підвищення компетентності ОТГ у сфері проведення оцінки потреб та планування соціальних послуг);
  • розробка планів вирішення соціальних проблем та надання соціальних послуг (результатом стане поглиблення знань у сфері діагностування та ідентифікації соціальних проблем та потреб в ОТГ). Щонайменше 50% часу семінарів буде приділене вправам, груповій роботі, практичним порадам і прикладам.

2) Тренінг з планування власних проєктів та написання проєктних заявок – для учасників з кожної області планується проведення одного дводенного тренінгу у період листопад-грудень. Mета тренінгу – набуття навиків подання заявок на отримання грантових коштів, виходями з проблем, які були визначені в ході навчальних семінарів з польськими експертами.

3) Навчальні поїздки до Польщі – у 2021 році заплановано три навчальних візитів до польських органів місцевого самоврядування для представників ОТГ, які братимуть участь в проєкті. Візити триватимуть тиждень. Одним із елементів візиту буде підсумкова зустріч з польським експертом, який допоможе розробити план вирішення виявлених проблем у ході навчальних семінарів у сфері надання соціальних послуг із використанням прикладів з польських територіальних громад (ґмін).

4) Фонд малих проєктів – в рамках проєкту у 2021р. буде оголошений відбір власних проєктів громад, спрямованих на розвиток системи надання соціальних послуг в громадах (в т.ч. на інфраструктурну складову). Три найкращі заявки з кожної області (всього 9) отримають співфінансування від Представництва Фонду в обсязі до 14 тис. доларів кожна.

5) Форум хороших практик – одноденна підсумкова конференція запланована на закінчення проєкту у грудні 2021 року. Мата заходу – презентація результатів проєкту та спілкування учасників.

30.06.2020 - 10:53 | Переглядів: 2730
Соціальні послуги в громадах: розпочинається проєкт для ОТГ Вінницької, Житомирської та Черкаської областей

Приєднані файли:

Теги:

соціальні послуги конкурс

Область:

Черкаська область Житомирська область Вінницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Profilepic
Люся Пона
30.06.2020 - 15:12
За законодавством України крім терцентр, які обмежені в категорії отримувачів послуг ми маємо ще фахівців із соціальної роботи, які працюють з сім'ями та дітьми. Якщо говорити про оцінку потреб громади - необхідно враховувати і цю категорію. Ми маємо Закон про соц послуги. Треба рухатись в законодавчому полі. Тим більше, що зараз вже є і підзаконні акти- постанови!!!
Default image
Monika
01.07.2020 - 15:38
У проєекті можуть взяти участь також фахівці із соціальної роботи. Обов’язковою умовою є участь фахівця зі сфери соціальних послуг.
Profilepic
Людмила Волинець
03.07.2020 - 13:25
Територіальні центри та центри з надання соціальних сослуг, які утворено в громадах, це універсальні заклади, що надають соціальні послуги усім категоріям громадян, у тому числі СЖО, а фахівці із соціальної роботи є в штаті закладу.
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 липня 2020

Про законотворчі новели щодо членства старост у виконавчому комітеті

Про законотворчі новели щодо членства старост у...

Автор: Врублевський Олександр, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних...

03 липня 2020

В ЄС закликали Верховну Раду прийняти рішення, необхідні для створення в Україні нових районів

В ЄС закликали Верховну Раду прийняти рішення,...

Представництво Європейського Союзу в Україні закликало Верховну Раду прийняти постанову про створення нових районів і...

03 липня 2020

Коаліція РПР закликає ухвалити рішення, необхідні для завершення першого етапу реформи місцевого самоврядування

Коаліція РПР закликає ухвалити рішення,...

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ стурбована ситуацією навколо завершення першого етапу реформи місцевого...

03 липня 2020

Не варто перейматися, де буде центр району. Всі послуги люди отримуватимуть в своїх громадах

Не варто перейматися, де буде центр району. Всі...

Сьомий рік триває реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, і це тривалий проміжок часу....