Радсадівська ОТГ: «Успіх не приходить водночас, це – методична кропітка щоденна праця»

Радсадівська громада створена наприкінці 2017 року і вже сьогодні, майже за три роки існування, демонструє чудові результати!

 

Стратегія розвитку

«Після завершення процедури реорганізації сільських рад, що об’єдналися, ми розпочали роботу над Стратегією розвитку Радсадівської ОТГ. Для ефективної роботи та підтримки, ми заручилися допомогою Миколи Дурмана, радника з регіонального розвитку Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Провели опитування мешканців нашої громади щодо потреб і проблем, які потрібно вирішити. Побажання людей лягли в основу документу», - коментує Максим Корнієнко, заступник голови Радсадівської ОТГ. 

Протягом 2018 року Стратегія була розроблена і затверджена на сесії сільської ради. Вона має економічно-соціальний напрям розвитку, передбачає розвиток культури і дозвілля, туризму, підтримку нових форм сільського господарства, молоді, активізацію громадян та стимулювання здорового способу життя.

«Громада має вже як виконані проєкти, так і ті, що в процесі реалізації: встановлення нових насосних станцій та башт Рожновського для забезпечення якісного водопостачання; відновлення причалу в Новобогданівці; підвищення енергоефективності комунальних закладів шляхом їх термосанації та встановлення енергоощадних систем опалення; ремонт та обладнання фестивальної площі для проведення культурно-масових заходів; закупівля камер відеоспостереження, що вже дало свої результати – розкрито два злочини; створення пришкільних розсадників, де з використанням сучасних технологій будуть вирощуватися паркові культури для озеленення громади; підвищення якості надання медичних послуг шляхом ремонту приміщень та закупівлі нового обладнання, збудовано новий сучасний стадіон зі штучним покриттям на території ЗОШ в селищі Радісний Сад тощо», - коментує голова Радсадівської ОТГ Юрій Піньковий.

 

Адміністративні послуги

В 2019 році громада пройшла відбір в ІІІ раунд Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення ЦНАПу і восени 2020 очікується відкриття.

«Це чудова новина для жителів нашої громади, адже сучасний комфортний центр надання адміністративних послуг значно зекономить час та кошти людей! Після відкриття, ми плануємо надавати більше 100 послуг. Відвідувачі зможуть отримати їх на місці, потреби їхати в Миколаїв не буде», - прокоментував Юрій Піньковий.

В рамках цього проєту заплановано створення два віддалених робочих місця в  старостинських округах - в селах Зарічне та Козирка. Громада облаштовує ЦНАП на першому поверсі сільської ради. Вже зроблено ремонт, очікується завезення меблів, оргтехніки та компʼютерів, а вхід до ЦНАПу та вбиральня адаптована і для маломобільних верств населення!

 

«РадсадВелоСкіф»

Громада знаходиться на інший бік Миколаєва через річку Південний Буг, тож свіже повітря та мальовничі види – візитна картка ОТГ. Актив громади робить все можливе для популяризації велосипедного туризму!

В 2019 році Програма «U-LEAD з Європою» оголосила проєкт «Розвиток сталої мобільності в ОТГ», до якого було відібрано і Радсадівську ОТГ! В серпні 2019 року заступник голови громади Максим Корнієнко в рамках навчальної поїздки відвідав Магдебург (Німеччина).

 

 

«Це була чудова поїздка! Я й уявити не міг наскільки міська інфраструктура може бути адаптована для велосипедистів! Подорожувати з велосипедом можна, навіть, в громадському транспорті! Ми загорілися ідеєю створити власний велосипедний бренд!», - коментує Максим Корнієнко.

В рамках проєкту «Розвиток сталої мобільності в ОТГ», громада разом із міжнародними експертами розробила Стратегію сталої мобільності!

«Консультуючись з громадськістю, ми створили «РадсадВелоСкіф»! Маємо свій логотип, герб – в розробці! Громада розробила два велосипедні маршрути «Радсад – Новобогданівка – Радсад» та «Радсад – Новобогданівка - Стара Богданівка – Радсад» і вже 14 серпня планується офіційне відкриття!», - додав Максим Корнієнко.

 

 

Робота ведеться активна: в процесі створення мережа велосипедних парковок, включаючи криті павільйони біля шкіл, навігаційні дороговкази маршруту, планується відкрити центр прокату велосипедів, будівництво велодоріжки двостороннього напрямку між Радсадом та Новою Богданівкою, там є дуже гарна панорама.

Громада впевнена, що цей рекреаційно-туристичний маршрут буде включено до обласної програми з розвитку туризму.

 

Бізнес

З 2020 року громада запустила річковий трамвайчик «Миколаїв – Новобогданівка», за допомогою якого мешканці громади за десять хвилин можуть потрапити в Корабельний район міста Миколаєва, а мешканці обласного центру – швидко виїхати в екологічно чисті місця на правий берег Бузького лиману. Цей шлях є складовою туристично-рекреаційного маршруту і буде мати протяжність 24 км. Місцеві підприємці підхопили ініціативу влади і вже встановлюють міні-велопарковки на 4-5 паркомісць біля своїх магазинчиків, кафе, місць надання послуг тощо.

 

Плани на майбутнє

Громада планує реалізувати проєкт соціального підприємництва, 50% отриманого прибутку якого буде йти на вирішення питань соціального характеру. Також планується будівництво цеху з переробки виноградної лози на палевні пелети як альтернативні джерела енергії для комунальних закладів громади. Серед довгострокових планів - реалізація інвестиційного проекту – будівництво сучасного тепличного комплексу з вирощування овочевих культур. 

Теги:

створення спроможних громад туризм

Область:

Миколаївська область

Громади:

Радсадівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 вересня 2021

Від нестачі кисню до високої оцінки ВООЗ. Як Кіцманська лікарня змогла зміцніти у часи пандемії

Від нестачі кисню до високої оцінки ВООЗ. Як...

  Третього березня 2020 року у Чернівцях був зареєстрований перший в Україні хворий на коронавірус, а вже 13...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

17 вересня 2021

Розвиток скотарства: проєкт Сосницької громади

Розвиток скотарства: проєкт Сосницької громади

Сосницька громада Чернігівської області має багато господарств, які розводять корів та здають молоко. Але...

16 вересня 2021

Як Асканія-Нова хоче стати туристичним гігантом країни

Як Асканія-Нова хоче стати туристичним гігантом...

Асканія-Нова об'єднує дев'ять населених пунктів. За п'ять років реформи з децентралізації громада змогла відновити...

15 вересня 2021

У громаді на Миколаївщині волонтери шиють постільну білизну та подушки для лікарні

У громаді на Миколаївщині волонтери шиють...

У Миколаївській області волонтери громадської організації «Віват» передали медичному персоналу Снігурівської лікарні...