Як молодь Зборівської ОТГ втілює комунікаційні ініціативи

У Зборівській ОТГ від моменту створення не існувало прес-служби. Тому серед негативних факторів мешканці громади називали: недостатню поінформованість про заходи у ОТГ; висвітлення новин тільки на сайті; дезінформацію у соціальних мережах; низьку прозорість діяльності органів місцевого самоврядування.

У процесі реформи децентралізації, коли Зборів став центром громади, об’єднавши 17 сільських рад ( 2017 рік, 29 жовтня), у громаді почала працювати громадська організація «Зборів UP», у якій сформувався молодіжний корпус. Молодіжний корпус поступово розширив власну діяльність та досяг рівня Молодіжного Конгресу Зборівської міської ради (примітка: консультативно-дорадчий орган, у склад якого входять 42 учасники: із них 12 сенатори, представники закладів і сіл ОТГ). Всю комунікацію почала здійснювати ініціативна молодь «Зборів UP» власними силами: через сторінку у Фейсбук (посилання). Пізніше, під час Молодіжного форуму ДОБРЕ ДІЙ, що відбувався у Тернополі, «Зборів UP» отримала завдання -- провести Молодіжний форум у громаді (посилання), де громадськість обере пріоритетний проєкт для подальшої реалізації спільно із Програмою DOBRE.

«Молодіжний форум Зборівської ОТГ – це перший такий захід, який повністю організувала наша молодь. А все завдяки хорошому менторству Програми DOBRE. Наші юні реформатори не лише повірили, що можуть творити зміни, але й перестали думати, що владні органи – це щось недосяжне і пов’язане виключно із важкими термінами і документами. Цей захід став стартом приємних змін у молодіжному середовищі. Зараз ми не уявляємо роботи без консультацій  з молоддю, без їх креативного бачення і підтримки.» - розповів учасник форуму, заступник голови Зборівської громади Ярослав Гаранджук.

 

Робота Молодіжного форуму Медіа-центр у Зборівській ОТГ до ремонту     Медіа-центр у Зборівській ОТГ після облаштування


Навесні 2019 року, за результатами набраних голосів ідею для проекту обрали. Вирішили,  що молодіжний центр матиме медійний напрям, оскільки саме він має попит у громаді. Молодь міста і громади давно просуває Ютуб, шкільні ЗМІ та медіаграмотність. Ініціативу  Молодіжного Конгресу підтримало керівництво Зборівської міської ради. Адже створення Нетворкінг медіа – центру -  це створення платформи інформування усіх цільових аудиторій у громаді:  про позитивні зміни децентралізації; про бюджетні процеси громади; про заходи, що проводить керівництво.  Це молодіжна прес-служба, яка висвітлює новини у громаді у форматах відео, фото, текстів на усіх популярних платформах: Фейсбук, Інстаграм: @media_zboriv_otg_center, Телеграм-канал,  Ютуб та офіційний сайт ОТГ.

За підтримки Програми USAID DOBRE, для поліпшеної роботи Нетворкінг медіа-центру,  придбано меблі: столи, крісла та крісла-груші, крісла для зйомок, диван для центру; офісне обладнання: лазерний кольоровий принтер, навісні полиці, стелажі, принтер для сканування і друку, фліпчартову дошку, чайник; професійне фото-обладнання: стіл для зйомок, світло студійне, фотоапарат, професійний диктофон, стабілізатор, штатив, мікрофон-петличка, квадрокоптер, ліцензійні програми для монтажу та поліграфії.

 

<= Заняття для удосконалення дикції та роботи із камерою

 

«Дуже добре, що нарешті у нашій громаді є інформування. Наприклад, наше село на краю громади, тут мало хто передплачує районну газету, буває часто в місті. Дуже зручно щовечора читати свіжі новини громади, а ще й бачити відео, фото. Дякуємо, що є така можливість», - ділиться Орися Макогін, мешканка с. Мала Плавуча Зборівської громади.

У співпраці із Українським кризовим медіа-центром, партнером Програми DOBRE, представники медіа-центру брали участь у навчанні для прес-служб у Києві. У результаті, для посилення ефективної комунікаційної роботи, створено комунікаційну стратегію Зборівської ОТГ (за посиланням), головними цілями якої визначено:

  1. підвищити довіру громади до влади ОТГ, підвищити рівень місцевого патріотизму та згуртованості громади навколо спільних інтересів та цілей;
  2. підвищити обізнаність про ОТГ (висвітлити найкращі практики у межах реформи децентралізації);
  3. підтримати підприємницьку ініціативу у Зборівській ОТГ;
  4. промотувати привабливий для туризму імідж громади.

Медіалабораторія – це проєкт, який триває на базі медіа-центру від середини лютого 2020 року. До освітнього проєкту долучена  місцева молодь (22 учасники). Метою проєкту є підготовка молодої команди медійників, яким цікава сфера тележурналістики, копірайту, монтажу,  художньої публіцистики. Навчання проводиться у трьох групах щотижня. У фіналі Медіалабораторії учасники презентують власні відео роботи, професійні фото, веб-дизайни та отримають сертифікати про проходження курсу. Відтак, у якості перших результатів роботи Медіалабораторії виходять молодіжні розважальні шоу: «Покоління Z» (посилання),  «ZBORIV PEOPLE» (посилання). Найбільш популярними є відео та фоторепортажі. Особливо соціальні ролики : «Зборів - наше рідне місто» (посилання) - 1 869 переглядів на Ютуб, 30 вподобань на Ютуб. 14, 3 тисячі охоплення на Фейсбук, 11 805 переглядів, 1 248 взаємодій.

«У кожного є потреба в середовищі, де відчуватимеш себе потрібним. Тут ти зустрічаєш людей, схожих на тебе у чомусь. Тих, кому довіряєш. Коли люди з різних середовищ Зборівської ОТГ починають спілкуватися між собою у такому місці, то це дуже руйнує стереотипи – і раптом виявляється, що у владі громади не тільки корупціонери, у громадському секторі – не  такі вже і грантоїди, депутати не всі продажні, а бізнес – це не мішки з грошима, яких цікавить тільки вигода. Саме таким місцем спілкування і є наш медіа - центр. Часто сюди до нас заходять депутати, чиновники всіх рівнів, бібліотеркарі, бізнесмени, але при цьому всі спілкуються на рівних, сідають на пуфи і забувають про костюми та краватки. Зустрічі у нас відкриті для всіх та безкоштовні», – розповідає очільниця центру, прес-секретарка ОТГ та президентка Молодіжного Конгресу Леся Голояд.

 

Гра у "мафію"  у Нетворкінг-центрі =>

 

Крім того, у медіацентрі збирається молодь громади, яка не задіяна у медіа роботі. Разом гості грають у настільні ігри та популярну гру «мафія». Так, медіацентр слугує і центром взаємодії громади. Раніше такого місця у Зборові не було.
А у звичайні будні дні медіа-центр – це прес-служба Зборівської міської ради, яка висвітлює усі події на офіційному сайті громади та на Фейсбук-сторінці. Медіа-центр подає новини у форматі соціальних відеороликів: відео-ролик про повернення до громади, відео-ролик про толерантність до молоді; репортажів із подій у розважальному форматі (посилання), історії успіхів мешканців ОТГ (посилання).

«Медіацентр - це дуже круте місце для розвитку. Раніше такого не було. Після пар, після уроків всі тинялись вулицями, не знали чим корисним себе зайняти. А там зібрались особливі люди, які мають енергію та мотивацію змінювати свою громаду», - підкреслює Віталій Фурчак, студент місцевого освітнього закладу.

 

<= Команда Нетворкінг медіа-центру у Зборівській ОТГ

 

Як підсумок, підкреслимо, завдяки  активній роботі молоді у інформаційному просторі, у мешканців склався хороший імідж Зборівської громади, як такої, що є дружньою домолоді та її ініціатив. Підвищено кількість переглядів та підписників на усіх сторінках соціальних мереж, велика кількість з яких – молодь, яка раніше не цікавилась подіями у громаді, адже читати тексти із складними термінами –не для них. Наразі команда медіа-центру працює над створенням молодіжного ЗМІ, що спрямує роботу на інформування про вразливі категорії населення, гендерну проблематику за назвою «Гальорка Верхоставу», що стартує у травні.

«Я дуже радію, що саме молодь взялась за цю справу. У них свіже бачення, золоті руки, багато ідей. З приємністю переглядаємо відео, які створюють у медіацентрі. Ділимось з друзями», - розповідає Ольга Гоца з міста Зборів.

Теги:

молодь

Область:

Тернопільська область

Громади:

Зборівська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 серпня 2020

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП за шведським проєктом

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП...

6 серпня 2020 року в Новосанжарській ОТГ на Полтавщині був підписаний Меморандум про співпрацю громади та Програми ЄС...

04 серпня 2020

1 000 000 євро для Нового Міста. Досвід громади із залучення коштів

1 000 000 євро для Нового Міста. Досвід громади...

  У Новоміській ОТГ Львівської області за кошти Євросоюзу створили сироварню, парники, «ковбойське» містечко...

31 липня 2020

Чигиринська ОТГ запровадила бюджет участі та розпочинає навчати своїх мешканців писати проєктні заявки

Чигиринська ОТГ запровадила бюджет участі та...

Проведення навчання для бажаючих подавати проєкти до бюджету участі Чигиринської ОТГ - логічне продовження процесів...

24 липня 2020

Як Дмитрівська громада лікарку купувала. Історія з життя

Як Дмитрівська громада лікарку купувала....

  Голова Дмитрівської ОТГ Кіровоградської області Наталія Стиркуль у січні 2020 року сказала на «Речниках...

10 липня 2020

Станіславська громада: крафтове виробництво козиних сирів

Станіславська громада: крафтове виробництво...

Станіславська сільська об’єднана територіальна громада, що на Херсонщині, утворена у 2017 році. Вона об’єднала дві...