Дві групи провідних експертів працюють в громадах Хмельниччини та Тернопільщини
Дві групи експертів з питань реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади цими днями працюють на Хмельниччині та Тернопільщині. Їх очолюють провідні експерти - Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства та Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій.
Завдання експертних груп – кваліфікована консультаційна допомога органам місцевого самоврядування об’єднаних громад, місцевим адміністраціям у питаннях планування регіонального розвитку, раціонального підходу до використання такого фінансово інструменту як Державний фонд регіонального розвитку. Також завданням експертних груп є роз’яснення питань стратегічного розвитку громад, фінансування мережі закладів освіти та охорони здоров’я, питання формування органів місцевого самоврядування в об’єднаних територіальних громадах, формування місцевих бюджетів, їх казначейське обслуговування та інші питання, пов’язані зі становленням об’єднаних громад.
До складу експертних груп ввійшли фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Держказначейства, Асоціації районних та обласних рад, експерти проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України» та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Анатолій Ткачук та Юрій Ганущак пояснили, що процес становлення об’єднаних територіальних громад потребує тісної інформаційної взаємодії центральних органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування. Тому організовано робочі експертні групи, які працюють безпосередньо в об’єднаних громадах та спільно з місцевим самоврядуванням вирішують всі нагальні організаційні, юридичні питання.
Вони також пояснили, що вибір на Тернопільську та Хмельницьку область припав не випадково. Кількість об’єднаних територіальних громад в цих двох областях складає більше третини від загальної їх кількості по Україні – 26 та 22 відповідно.
Нагадаємо, у більшості областей України громади ініціювали добровільне об’єднання для того, щоб стати спроможними і самостійно вирішувати питання місцевого значення. Вже 159 об’єднаних територіальних громад провели перші місцеві вибори і зараз працюють над плануванням своїх бюджетів, формуванням програм розвитку, підготовкою інвестиційних проектів.

Теги:
Область:
Тернопільська область Хмельницька областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»

Поділитися новиною:
24 березня 2023
28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...
Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження системної роботи...
24 березня 2023
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...
У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...
24 березня 2023
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...
Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...
24 березня 2023
Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57
Складання та виконання розпису місцевого...
Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...