Пропозиції до законопроекту щодо ліквідації та утворення районів (це поки що робоча назва) Мінрегіон разом з експертами та асоціаціями органів місцевого самоврядування обговорюють не перший місяць. Вже є конкретні напрацювання, і ми очікуємо, що сьогодні Верховна Ради прийме законопроект 2653, яким Уряд уповноважується подавати до Парламенту проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода за результатами відеоконференції з обговорення основних положень проекту законодавчого акту щодо ліквідації та утворення районів.
За його словами, зараз є лише попередній текст законопроекту про нові райони для експертного обговорення.
«Сьогодні ми попередньо обговорили цей текст і бачимо, що ще є спірні питання. Тому очікуємо найближчими днями зауважень і пропозицій від експертів та асоціацій. Після цього оприлюднимо його для більш широкого обговорення. Нагадаю, щоб завершити роботу над законопроектом про новий субрегіональний рівень, нам потрібно рішення Уряду про затвердження адміністративних центрів та територій територіальних громад, бо саме по межах цих громад і будуть формуватися нові райони. І тут теж важливе сьогоднішнє голосування народних депутатів за законопроект 2653, який надає Уряду відповідні повноваження», - зазначив В’ячеслав Негода.
Він нагадав також, що остаточні рішення про формування адміністративно територіального устрою на базі громад і районів Уряд і парламент мають прийняти до кінця червня – до того, як Центральна виборча комісія призначить місцеві вибори.
Нагадаємо, з 26 березня по 1 квітня 2020 року проходили відеоконференції з питань формування адмінтерустрою субрегіонального рівня усіх областей.
Довідка
Відеоконференції щодо формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
01 травня 2026
Відновлення, яке працює для людей
Відновлення, яке працює для людей
Команда проєкту U-RESTORE офіційно розпочала роботу з 12 відібраними громадами. 21–22 квітня відбувся дводенний...
01 травня 2026
Дон Кіхот із Лозової. Інтерв’ю голови громади
Дон Кіхот із Лозової. Інтерв’ю голови громади
Голова Лозівської громади Харківської області Сергій Зеленський про те, як міська рада в умовах постійних обстрілів...
01 травня 2026
Децентралізація – найголовніше за квітень
Децентралізація – найголовніше за квітень
На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки рішень Уряду та Парламенту, а також ключових...
30 квітня 2026
Ще понад 421 млн гривень отримають громади для...
25 закладів освіти отримають фінансування на придбання обладнання, створення та модернізацію харчоблоків. Уряд...