Громадам не варто надто перейматися, якими будуть майбутні райони: результати онлайн-обговорення формування субрегіонального рівня 6 областей

Громадам не варто надто перейматися, якими будуть майбутні райони: результати онлайн-обговорення формування субрегіонального рівня 6 областей

Реформа районів не повинна дуже хвилювати громади, бо важлива в першу чергу для державної влади. Держава, взявши курс на децентралізацію, усі повноваження з районів віддає на рівень спроможних громад. Отже люди після завершення реформи, будуть отримувати усі послуги у своїй громаді, у тому числі ті, за якими вони зараз їдуть до райцентрів. Нові райони (повіти чи округи) будуть потрібні лише державній владі для організації нагляду за законністю та для координації діяльності своїх виконавчих органів на місцях.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час відеоконференції щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей, яку Мінрегіон провів спільно з парламентським Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Формуючи нові райони, в першу чергу ми маємо орієнтуватися не на доступність до центру, а на кількість жителів. Бо у центр району жителям громад вже не потрібно буде їхати, як зараз. Але у районах діятимуть виконавчі органи державної влади, навантаження на яких має бути приблизно однаковим в усіх районах. Тому таким важливим критерієм є кількість населення. За нашими рекомендаціями, які ґрунтуються на європейській практиці, у кожному з майбутніх районах мають проживати не менше 150 тисяч мешканців», - сказав В’ячеслав Негода.

У Миколаївській області ОДА пропонує створити чотири райони: Миколаївський, Вознесенський, Первомайський та Баштанський.

Ця позиція була підтримана і співпадає з позицією більшості експертів. Також її підтримав народний депутат від Миколаївської області Артем Чорноморов.

У Рівненській області ОДА пропонує три перспективні райони: Дубенський, Рівненський, Сарненський.

Експерти і народні депутати, що брали участь у конференції, порадили ОДА переглянути запропоновану конфігурацію, а також розглянути можливість створення чотирьох районів - з додатковим районом у північній частині області.

Народний депутат від Рівненської області Олександр Аліксійчук також зазначив, що варіант ОДА недосконалий і його потрібно доопрацювати і по конфігурації, і по кількості районів.

У Кіровоградській області ОДА пропонує створити чотири райони: Голованівський, Маловисківський, Кропивницький, Олександрійський.

Частина експертів запропонували створити три райони – без Голованівського, чисельність населення якого не відповідає методичним рекомендаціям Мінрегіону.

При цьому, народний депутат Віталій Безгін підтримав варіант ОДА. На його думку, хоч по населенню показники перспективного Голованівського району не дотягують, але по логістиці, через великі відстані до центру, більш прийнятним є все ж варіант чотирьох районів.

Учасники конференції порадили ОДА переглянути свої пропозиції: або зупинитися на варіанті трьох районів, або знайти можливості, щоб усі чотири майбутніх райони відповідали методиці.

У Чернівецькій області експерти пропонують два варіанти формування нових районів. Більшість вважають за доцільне створити три райони: Сторожинецький, Чернівецький та Хотинський. Є варіант двох районів: Чернівецького та Хотинського. Учасники конференції рекомендували ОДА опрацювати ці пропозиції і наступного тижня запропонувати свій варіант.

У Полтавській області ОДА пропонує створити чотири райони: Кременчуцький, Лубенський, Миргородський і Полтавський.

Усі експерти, а також народний депутат від Полтавщини Олексій Мовчан погодилися з кількістю районів, а також з тим, що проект ОДА можна взяти за основу.

У Харківській області ОДА пропонує створити сім районів: Валківський, Красноградський, Куп’янський, Ізюмський, Лозівський, Чугуєвський, Харківський.

Думки експертів розділилися. Є пропозиція створити чотири райони: Куп’янський, Ізюмський, Первомайський (або Лозівський), Харківський. Інша пропозиція – шість районів: Куп’янський, Ізюмський, Лозівський, Люботинський, Чугуєвський, Харківський.

Народний депутат від Харківської області Дмитро Микиша вважає, що в регіоні має бути 5 районів та окремо Харківський, який співпадає з межами міста Харкова.

Отже Харківській ОДА необхідно буде знайти компромісний варіант, який би максимально відповідав методиці формування субрегіонального рівня.

Нагадаємо, 26 березня відбулася відеоконференція щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Херсонської, Хмельницької областей.


 Довідка

Відеоконференції щодо формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Теги:

район В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 липня 2021

Казка про дорогу. Досвід Обертинської громади

Казка про дорогу. Досвід Обертинської громади

Жителі села Яківка Обертинської громади Івано-Франківської області самі зібрали гроші на ремонт 3,3 км комунальної...

11 червня 2021

Як створити у громаді умови для сталого економічного розвитку: можливості та практики

Як створити у громаді умови для сталого...

Які можливості для місцевого економічного розвитку громад є на сьогодні? Яких успіхів досягли громади, які вчасно...

03 червня 2021

Конгрес місцевих та регіональних влад є важливим майданчиком для взаємодії центральної влади та місцевих громад – Глава держави

Конгрес місцевих та регіональних влад є...

Під час робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Палати...

01 червня 2021

Створення центру ПМСД в громаді: практичний алгоритм та лайфхаки

Створення центру ПМСД в громаді: практичний...

Автор: Євген Мешко, експерт з питань охорони здоров’я  Програми «U-LEAD з Європою» Одним із найважливіших...

27 травня 2021

Представники Швейцарії відвідали партнерську громаду на Луганщині

Представники Швейцарії відвідали партнерську...

Сьогодні Генеральна директорка Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) Патріція Данці разом з...