Громадам не варто надто перейматися, якими будуть майбутні райони: результати онлайн-обговорення формування субрегіонального рівня 6 областей

Громадам не варто надто перейматися, якими будуть майбутні райони: результати онлайн-обговорення формування субрегіонального рівня 6 областей

Реформа районів не повинна дуже хвилювати громади, бо важлива в першу чергу для державної влади. Держава, взявши курс на децентралізацію, усі повноваження з районів віддає на рівень спроможних громад. Отже люди після завершення реформи, будуть отримувати усі послуги у своїй громаді, у тому числі ті, за якими вони зараз їдуть до райцентрів. Нові райони (повіти чи округи) будуть потрібні лише державній владі для організації нагляду за законністю та для координації діяльності своїх виконавчих органів на місцях.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час відеоконференції щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей, яку Мінрегіон провів спільно з парламентським Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Формуючи нові райони, в першу чергу ми маємо орієнтуватися не на доступність до центру, а на кількість жителів. Бо у центр району жителям громад вже не потрібно буде їхати, як зараз. Але у районах діятимуть виконавчі органи державної влади, навантаження на яких має бути приблизно однаковим в усіх районах. Тому таким важливим критерієм є кількість населення. За нашими рекомендаціями, які ґрунтуються на європейській практиці, у кожному з майбутніх районах мають проживати не менше 150 тисяч мешканців», - сказав В’ячеслав Негода.

У Миколаївській області ОДА пропонує створити чотири райони: Миколаївський, Вознесенський, Первомайський та Баштанський.

Ця позиція була підтримана і співпадає з позицією більшості експертів. Також її підтримав народний депутат від Миколаївської області Артем Чорноморов.

У Рівненській області ОДА пропонує три перспективні райони: Дубенський, Рівненський, Сарненський.

Експерти і народні депутати, що брали участь у конференції, порадили ОДА переглянути запропоновану конфігурацію, а також розглянути можливість створення чотирьох районів - з додатковим районом у північній частині області.

Народний депутат від Рівненської області Олександр Аліксійчук також зазначив, що варіант ОДА недосконалий і його потрібно доопрацювати і по конфігурації, і по кількості районів.

У Кіровоградській області ОДА пропонує створити чотири райони: Голованівський, Маловисківський, Кропивницький, Олександрійський.

Частина експертів запропонували створити три райони – без Голованівського, чисельність населення якого не відповідає методичним рекомендаціям Мінрегіону.

При цьому, народний депутат Віталій Безгін підтримав варіант ОДА. На його думку, хоч по населенню показники перспективного Голованівського району не дотягують, але по логістиці, через великі відстані до центру, більш прийнятним є все ж варіант чотирьох районів.

Учасники конференції порадили ОДА переглянути свої пропозиції: або зупинитися на варіанті трьох районів, або знайти можливості, щоб усі чотири майбутніх райони відповідали методиці.

У Чернівецькій області експерти пропонують два варіанти формування нових районів. Більшість вважають за доцільне створити три райони: Сторожинецький, Чернівецький та Хотинський. Є варіант двох районів: Чернівецького та Хотинського. Учасники конференції рекомендували ОДА опрацювати ці пропозиції і наступного тижня запропонувати свій варіант.

У Полтавській області ОДА пропонує створити чотири райони: Кременчуцький, Лубенський, Миргородський і Полтавський.

Усі експерти, а також народний депутат від Полтавщини Олексій Мовчан погодилися з кількістю районів, а також з тим, що проект ОДА можна взяти за основу.

У Харківській області ОДА пропонує створити сім районів: Валківський, Красноградський, Куп’янський, Ізюмський, Лозівський, Чугуєвський, Харківський.

Думки експертів розділилися. Є пропозиція створити чотири райони: Куп’янський, Ізюмський, Первомайський (або Лозівський), Харківський. Інша пропозиція – шість районів: Куп’янський, Ізюмський, Лозівський, Люботинський, Чугуєвський, Харківський.

Народний депутат від Харківської області Дмитро Микиша вважає, що в регіоні має бути 5 районів та окремо Харківський, який співпадає з межами міста Харкова.

Отже Харківській ОДА необхідно буде знайти компромісний варіант, який би максимально відповідав методиці формування субрегіонального рівня.

Нагадаємо, 26 березня відбулася відеоконференція щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Херсонської, Хмельницької областей.


 Довідка

Відеоконференції щодо формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Теги:

район В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2020

Майстер-клас від переможців: тенденції, тренди, знахідки

Майстер-клас від переможців: тенденції, тренди,...

Авторка: Ірина Нагребецька, незалежна журналістка  Фінішував популярний загальноукраїнський конкурс «Кращі...

30 жовтня 2020

Не допустити колапсу місцевої влади: чому важливо прийняти законопроект 3651-д

Не допустити колапсу місцевої влади: чому...

Органи місцевого самоврядування у новостворених громадах і районах не зможуть функціонувати, а нові районні державні...

28 жовтня 2020

Оцінка ефективності місцевого самоврядування: як і навіщо

Оцінка ефективності місцевого самоврядування: ...

Чому оцінка ефективності місцевого самоврядування потрібна зараз та в майбутньому? Що варто міряти? У чому різниця...

23 жовтня 2020

Як проголосувати і не заразитися COVID-19?

Як проголосувати і не заразитися COVID-19?

Місцеві вибори цього року є ключовою подією для всієї України і зокрема для українського місцевого самоврядування....

16 жовтня 2020

У Мінрегіоні назвали переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року - список

У Мінрегіоні назвали переможців конкурсу «Кращі...

Сьогодні Міністерство розвитку громад та територій України оголосило переможців конкурсу «Кращі практики місцевого...