06 грудня 2023
Logo slogan

Проєкт LOGICA підготував навчальний модуль для представників бухгалтерських служб розпорядників бюджетних коштів

Автор: Наталія Сушко, експерт з управління державними фінансами та бухгалтерського обліку проєкту LOGICA


В Україні триває процес реформування системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі з урахуванням вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку для державного сектору (IPSAS) шляхом запровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі (НП(С)БОДС), розроблених на основі IPSAS.

Використання на практиці нових відходів стосовно визнання та відображення у обліку господарських операцій розпорядників бюджетних коштів і розкриття інформації у фінансовій звітності обумовлює підвищення професійного рівня представників бухгалтерських служб.

Для сприяння цьому процесу в рамках реалізації Проєкту «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» (проєкт LOGICA (http://logica-project.eu /), який фінансується Європейським Союзом, підготовлено навчальний модуль за темою: «Модернізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі: застосування національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку», орієнтований на представників бухгалтерських служб розпорядників бюджетних коштів.

Навчальний модуль включає:

  • теоретичну частину, яка містить презентаційний матеріал за 12-ти темами, у яких розкрито наступні питання:
  • мета, завдання і заходи щодо реформування системи бухгалтерського обліку в державному секторі України із урахуванням IPSAS;
  • формування облікової політики бюджетними установами;
  • відображення у бухгалтерському обліку інформації про господарські операції бюджетних установ з активами та зобов’язаннями за НП(С)БОДС;
  • визначення фінансового результату виконання кошторису;
  • організації ведення бухгалтерського обліку та складання звітності бюджетними установами в контексті модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі;
  • практичні завдання до окремих тем;
  • тестові завдання до кожної теми.

За матеріалами навчального модуля експертами проєкту LOGICA Наталією Сушко та Людмилою Ключник проводяться дводенні тренінги. На даний час такі тренінги проведено в м. Києві для представників бухгалтерських служб об’єднаних територіальних громад та м. Дніпро - для представників бухгалтерських служб розпорядників бюджетних коштів бюджетів різних рівнів Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей.

Аналогічні тренінги для представників інших областей України будуть проведені у містах Києві та Львові після закінчення карантину в Україні, запровадженого у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції.

Проведення навчань працівників бюджетних установ з питань застосування національних положень (стандартів) є однією із складових Плану заходів з реалізації Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі на період до 2025 року, ухваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 437-р.

Щоб залучити до навчання широкого загалу представників бухгалтерських служб проєкт LOGICA зробив запис онлайн-курсу даного навчального модуля на платформі онлайн-курсів Асоціації об’єднаних територіальних громад (https://moodle.hromady.org ).

Навчання розпочалося 10 березня 2020 року, тривалість онлайн-курсу складає дванадцять тижнів. Наразі онлайн-навчання проходять 141 учасник. Навчання відбувається онлайн у будь-який зручний час для учасників.

Усі учасники тренінгів та онлайн-курсу після виконання тестових завдань отримують сертифікати про успішне закінчення навчального курсу «Модернізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі: застосування національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку».

Результати опитування учасників тренінгів свідчить про зацікавленість слухачів у подальшому навчанні з питань бухгалтерського обліку і звітності на постійній основі. На користь необхідності проведення навчальних заходів також свідчить статистика отриманих результатів вхідного і вихідного тестування учасників тренінгів - рівень знань зріс з 68,35 % до 92,59 %.

Тож навчальні заходи сприяють набуттю необхідних у роботі теоретичних знань і практичних навичок із застосування положень національних стандартів при веденні обліку і складанні звітності та підвищенню рівня відкритості, достовірності, прозорості процесу управління державними фінансами.   

26.03.2020 - 10:36 | Переглядів: 10708
Проєкт LOGICA підготував навчальний модуль для представників бухгалтерських служб розпорядників бюджетних коштів

Теги:

навчання бюджет

Джерело:

LOGICA

Поділитися новиною:

Читайте також:

05 грудня 2023

Про що говорили представники Ради Європи з майбутніми управлінцями? Тези Відкритого діалогу

Про що говорили представники Ради Європи з...

Високе представництво Ради Європи та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели...

05 грудня 2023

Реформа старшої профільної освіти: чи готові заклади П(ПТ)O та ФПО?

Реформа старшої профільної освіти: чи готові...

23-24 листопада пройшли експертні обговорення формування регіональної мережі та профілів закладів середньої освіти...

05 грудня 2023

Планування місцевого бюджету – відповіді на запитання громад

Планування місцевого бюджету – відповіді на...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» відповіли на запитання громад щодо планування місцевих бюджетів на 2024 рік, які...

05 грудня 2023

Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді ухвалити рішення на користь дітей

Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді...

Авторка: Марія Очеретяна, Центр спільних дій Скорочення освітньої субвенції, необхідність оптимізації шкільної...