Децентралізація потребує об’єктивного висвітлення процесу змін, а не лозунгів і погоні за сенсаціями - В’ячеслав Негода поспілкувався з регіональними журналістами

Щоб реформа була успішною і незворотною, її мають зрозуміти і сприйняти більшість жителів країни. Жодна інформаційна кампанія держави не матиме ефекту, якщо їй не допоможуть ЗМІ. У випадку децентралізації підтримка ЗМІ, особливо регіональних, дуже помітна. І як результат, не дивлячись на складність і масштаби змін, зараз, коли реформа завершується, про неї знають майже усі, а розуміють і підтримують - не менше 70 % населення.

Про це сказав заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час Національного прес-клубу на тему: «Децентралізація: що далі?» для регіональних ЗМІ, організованого у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

За його словами, реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, тобто децентралізація, ще не завершена і досі потребує уваги засобів масової інформації, особливо напередодні місцевих виборів, коли в регіонах починають вирувати емоції і популізм. Зараз дуже потрібно доносити до людей об’єктивну інформацію, а не гасла, чутки та «сенсації». 

Заступник міністра нагадав журналістам про план завершення головного етапу реформи у 2020 році. Для цього потрібно зробити небагато: затвердити адміністративно-територіальний устрій на рівні громад та районів, розподілити повноваження і ресурси між рівнями місцевого самоврядування, між центральною і місцевою владою, провести вибори на новій територіальній основі.

 

 

«Більшість цих кроків можна зробити в рамках чинної конституції. Але ряд питань залишаться невирішеними. Головні з них – адміністративно-територіальний устрій на рівні громад, розподіл функцій між районними і обласними радами та державними адміністраціями. І без вирішення цих питань ми постійно займатимемося ремонтами і гасінням пожеж, а не розвитком. А це може бути вигідно хіба що тим, кому потрібен безкінечний процес, а не результат», - сказав В’ячеслав Негода.

На думку заступника міністра, внести зміни ко Конституції можна вже до кінця цього року.

«Питання, яке усіх турбує – яким буде і чи взагалі потрібен нагляд держави за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Ви, мабуть, знаєте, що у системі виконавчої людей працює більше, ніж у місцевому самоврядуванні. Це зміниться, якщо ми вибудуємо ефективну систему управління територіями. Але це не означає, що держава не цікавитиметься тим, що відбувається у громадах та регіонах. Держава має володіти інформацію про законність рішень і місцевого самоврядування, і органів виконавчої влади, щоб у разі необхідності, у випадку порушення законів, прав людей, вона могла швидко втрутитися. Цей механізм потрібен і він має бути чітко виписаний та зрозумілий»,  - сказав В’ячеслав Негода.

«І ще одне непросте питання - чи вдасться зберегти усі громади, що вже об’єдналися? Не впевнений. Є випадки, де громади об’єдналися у безперспективному форматі. Звичайно, ми не зробимо одразу так, щоб усі громади були однаково успішними. Але і допускати, щоб якась громада взагалі не мала шансів для розвитку, ми теж не можемо. Це несправедливо по відношенню до жителів таких громад, які повірили у реформу і чекають змін на краще», - зазначив перший заступник міністра.

Він нагадав, що децентралізація – це не реформа для уряду, парламенту чи президента. Вона навіть не для голів і депутатів громад. «Це реформа для нас усіх. Ми усі хочемо, щоб там, де ми живемо, були якісні послуги. І цього ніхто не зробить, крім самих громад, якщо вони матимуть необхідні повноваження і ресурси. Тому, якщо ми вдало завершимо процес створення нового, більш потужного базового рівня місцевого самоврядування, дуже швидко країна зміниться на краще», - резюмував В’ячеслав Негода.

05.03.2020 - 18:30 | Переглядів: 2522
Децентралізація потребує об’єктивного висвітлення процесу змін, а не лозунгів і погоні за сенсаціями - В’ячеслав Негода поспілкувався з регіональними журналістами

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода Конституція Конституція обговорення

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 серпня 2020

ЦВК звернулась до профільного Комітету Верховної Ради та Мінрегіону щодо призначення перших виборів депутатів районних рад

ЦВК звернулась до профільного Комітету...

На думку Комісії, на сьогодні залишається певна правова невизначеність щодо призначення перших виборів депутатів...

08 серпня 2020

08 серпня 2020

ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів у 24 регіонах

ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори...

8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія призначила на неділю, 25...

07 серпня 2020

Результати оцінки системи управління місцевими фінансами в об’єднаних територіальних громадах

Результати оцінки системи управління місцевими...

Фахівці Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у...

06 серпня 2020

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП за шведським проєктом

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП...

6 серпня 2020 року в Новосанжарській ОТГ на Полтавщині був підписаний Меморандум про співпрацю громади та Програми ЄС...