Або ми завершуємо процес децентралізації, або втрачаємо час і віру людей у зміни на краще, - В’ячеслав Негода

 

Децентралізація буде успішною, матиме цінність, якщо люди отримуватимуть усі необхідні послуги там, де вони живуть, - у своїх громадах. Отже кожна громада в країні має бути спроможною надавати ці послуги своїм жителям якісно і доступно. І такі громади по всій країні будуть створені вже восени цього року, інакше ми втратимо шанс, якого надалі може і не бути.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час конференції «Наближаючи послуги», присвяченій середньостроковим результатам напряму з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою».

За словами заступника Міністра, спроможність громади надавати послуги - це не лише про створення необхідної інфраструктури, це і про фінансові та людські ресурси, і про територію, і про податки, і про робочі місця. «Тільки коли усі ці показники достатні, громада може стати зручною і комфортною для людей, такою, звідки не тікатимуть у пошуках кращої долі», - сказав В’ячеслав Негода.

 

 

Він зазначив також, що зараз триває найвідповідальніший і, мабуть, найскладніший етап реформи – завершення формування базового рівня місцевого самоврядування – спроможних громад. «Ми хочемо, щоб усі розуміли, що децентралізація – це не реформа уряду чи парламенту. Це реформа самих громад. Тому ми розраховуємо на їхню підтримку і розуміння, особливо у тих випадках, коли доведеться приймати складні рішення», - сказав заступник Міністра.

На думку В’ячеслава Негоди, реформи не повинні робитися довго: «Навіть позитивні зміни в ході децентралізації, яку зараз підтримують майже 70% жителів країни, можуть втомити, якщо ми затягуватимемо з їх завершенням. Тому вже до осені, до чергових місцевих виборів ми плануємо створити спроможні громади по усій країні, дати їм необхідні повноваження та джерела ресурсів. Ми маємо план і знаємо, як закінчити реформу – які рішення і коли прийняти. І зараз важливо не відійти від цього плану і не втратити шанс створити одну з найкращих систем місцевого самоврядування в Європі. Або ми закінчуємо реформу, і кожна громада, кожен її житель отримують можливості для розвитку, або втрачаємо найдорогоцінніше – час і віру людей у зміни на краще». 

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

03 липня 2026

«Українські громади сьогодні є повноцінними учасниками європейського діалогу»

«Українські громади сьогодні є повноцінними...

Широківська громада Запорізької області працює в умовах, які для багатьох європейських муніципалітетів залишаються...

03 липня 2026

Доступність податкових адміністративних послуг: Результати опитування ОМС

Доступність податкових адміністративних послуг:...

  Програма Polaris у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією ОТГ провела опитування органів місцевого...

03 липня 2026

Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань

Вакансія: Експерт(-ка) з гендерних питань

SALAR International та Avfall Sverige оголошують вакансію «Експерт(-ка) з гендерних питань» до програм WM4U...

03 липня 2026

Тетяна Бордюг: «Громади обирають життя, тобто, розвиток…»

Тетяна Бордюг: «Громади обирають життя, тобто,...

Керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Запорізькій області Тетяна Бордюг про нестандартні формати...