01 грудня 2023
Logo slogan

Оновлена Методика формування спроможних громад не «змінює правила під час гри», а допомагає на фініші реформи приймати обґрунтовані рішення

Зміни до Методики формування спроможних громад, прийняті Урядом 24 січня цього року, не «змінюють правила гри під час гри», як дехто вже заявив. Вони допомагають самим громадам більш чітко оцінити свої перспективи, свою майбутню спроможність розвивати територію і надавати усі найнеобхідніші послуги людям якісно і доступно. Облдержадміністраціям та Уряду оновлена Методика допоможе прийняти обґрунтовані рішення на фініші реформи, які ляжуть в основу майбутнього адміністративно-територіального устрою.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час додаткових консультацій зі створення перспективного плану формування громад Миколаївської області.

«Не відбувається зараз ніякої революції у формуванні спроможних громад. Ключові критерії для створення спроможної громади залишаються незмінними – це нерозривність території, кількість дітей тощо. Нові ж параметри лише дозволяють нам оцінити рівень спроможності діючих і проектних громад, прийняти зважене рішення там, де воно неочевидне, і обґрунтувати це рішення у діалозі з громадами», - сказав заступник Міністра.

Щодо долі вже об’єднаних громад В’ячеслав Негода зазначив, що Мінрегіон залишається прихильником збереження створених ОТГ. «У методиці йдеться, що облдержадміністрація розробляє проект перспективного плану з урахуванням ОТГ, утворених відповідно до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». І ми бачимо, що більшість ОТГ залишаться або у тому самому вигляді, або підсилюються, приєднуючи до себе сусідні необ’єднані громади. Але є і поодинокі випадки, коли перспективи вже створеної ОТГ самостійно розвивати територію і надавати якісні послуги викликають великі сумніви. У таких випадках ми змушені шукати рішення про створення іншого формату об’єднання на цій території», - сказав В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, що консультації зі створення перспективних планів формування громад областей розпочалися в Мінрегіоні у грудні минулого року у співпраці з підкомітетом з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. У заходах беруть участь представники ОДА, місцевого самоврядування, профільних асоціацій та народні депутати.

Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.

24 січня 2020 року Уряд змінив методику формування спроможних громад.

За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3 % території країни.

Приєднані зображення:

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 грудня 2023

ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця з проблематики муніципального права»

ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця...

Академія праці, соціальних відносин і туризму за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проводить ІІІ Всеукраїнський...

01 грудня 2023

Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових партнерських областей

Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових...

Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD планує розширити географію...

01 грудня 2023

01 грудня 2023

Головні тези з Форуму муніципального партнерства у Львові

Головні тези з Форуму муніципального...

Форуму муніципального партнерства - це підсумкова подія Сities4Cities | United4Ukraine, присвячена налагодженню...