24 січня в Мінрегіоні пройшли додаткові консультації зі створення перспективних планів формування громад Волинської, Донецької, Житомирської та Чернігівської областей.
«Після перших консультацій ми побачили, який резонанс має питання завершення процесу об’єднання і формування спроможних громад. Людям не однаково, якою буде доля їхнього міста чи села. І це – добре. Це значить, що місцеві лідери готові брати на себе відповідальність за розвиток своїх громад. Ми також упевнилися, що і облдержадміністраціям, і громадам в багатьох випадках потрібні професійні рекомендації від народних депутатів, які спілкуються із своїми виборцями, представників Мінрегіону, асоціацій органів місцевого самоврядування, незаангажовані думки експертів. Результати цих консультації активізували предметні дискусії на місцях. Сподіваюсь, ми змогли налагодити діалог, почути одне одного і вже наступного місяця можемо мати набагато якісніші перспективні плани усіх областей», - сказав під час консультацій В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.
«Очікуємо, що після додаткових обговорень на місцях і другого кола консультацій в Мінрегіоні області вже матимуть проекти перспективних планів, готові до розгляду на Уряді», - зазначив Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
На 27 та 28 січня заплановані додаткові консультації зі створення перспективних планів Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Полтавської, Харківської, Херсонської та Чернівецької областей.
У заходах беруть участь представники ОДА, місцевого самоврядування, профільних асоціацій та народні депутати.
Нагадаємо, що консультації зі створення перспективних планів формування громад областей розпочалися у грудні минулого року.
Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.
24 січня 2020 року Уряд змінив методику формування спроможних громад.
За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3 % території країни.
Теги:
Віталій Безгін В'ячеслав Негода перспективний план
Область:
Волинська область Донецька область Житомирська область Чернігівська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
14 травня 2026
KSE Institute: Форум голів громад I_CAN...
Представники міністерств та державних банків наголосили: громадам дедалі важливіше мати чітку та якісну стратегію...
13 травня 2026
Профтех як точка зростання: чому громади не бачать того, що у них є
Профтех як точка зростання: чому громади не...
«Без школи немає села» - цій фразі десятки років, але вона набуває особливої ваги щоразу, коли над населеним пунктом...
13 травня 2026
АРР Волинської області об’єднала три громади...
Агенція регіонального розвитку (АРР) Волинської області об’єднала Горохівську, Локачинську та Павлівську громади...
13 травня 2026
Як ЄС підтримує громади в Україні: можливості Ukraine Facility
Як ЄС підтримує громади в Україні: можливості...
Ключовим механізмом підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України Європейським Союзом є Механізм...