В цьому році ми повинні завершити децентралізацію, - В’ячеслав Негода

Завершувати у 2020 році реформування базового та субрегіонального рівнів адміністративно-територіального устрою, розмежовувати повноваження між державною та місцевою владою і проводити місцеві вибори на новій територіальні основі громад та районів необхідно (до моменту внесення змін) в рамках чинної Конституції. Цей шлях є складним. Але він все ж дозволяє реалізувати основні цілі, закладені у Концепції реформи: сформувати ефективне місцеве самоврядування особливо на рівні громад, спроможне створювати і підтримувати гідні умови життя людей, здатне надавати якісні та доступні публічні послуги у кожній громаді, а також оптимізувати систему територіальних органів виконавчої влади.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час наради з обговорення Концепції державної політики та Плану заходів із досягнення цілі 10.3. «Українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, що відбулася за участі представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, провідних експертів, проектів міжнародної технічної допомоги.

«Звісно, що очікуємо зміни до Конституції в частині децентралізації і продовжуємо активно працювати, щоб цього року завершити основний етап реформи. Необхідно дещо відкоригувати оптимальний план, але основні завдання на 2020 рік разом з прихильниками децентралізації ми повинні виконати. Для цього маємо політичну волю, розуміння важливості змін з боку більшості громад, а також міжнародну підтримку», - сказав В’ячеслав Негода.

Мінрегіон планує, зокрема, що до кінця 2020 року, після місцевих виборів, усі жителі України мешкатимуть в спроможних громадах, а за 5 років мінімум до 30% зменшиться кількість громад, що потребують підтримки держави.

Заплановано також, що вся територія України буде охоплена районами, які відповідають стандартам територіального поділу країн Європейського Союзу.

Крім того, функції органів державної влади та органів місцевого самоврядування будуть розмежовані, тобто їхні повноваження не дублюватимуться.

Щоб реалізувати заплановане, протягом найближчих місяців треба доопрацювати і затвердити на Уряді перспективні плани формування громад, прийняти закони «Про адміністративно-територіальний устрій», «Про засади адміністративно-територіального устрою», «Про місцеве самоврядування в Україні» (нова редакція), змінити законодавство, що регулює діяльність місцевих державних адміністрації, а також внести зміни до бюджетного та податкового законодавства.

Як повідомлялося, Мінрегіон оприлюднив Концепцію та план реалізації державної політики з децентралізації на 2020 рік.

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

16 січня 2026

Дослідження демократії участі 2025: запрошуємо долучитися до опитування

Дослідження демократії участі 2025: запрошуємо...

Розвиток демократії участі важливий у державному управлінні та роботі місцевої влади в Україні. Коли люди можуть...

16 січня 2026

Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій

Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...

15 січня 2026

ВАГ передала понад 250 потужних генераторів для закладів критичної інфраструктури – Всеукраїнська асоціація громад

ВАГ передала понад 250 потужних генераторів для...

У період найгостріших викликів повномасштабної війни Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) долучилася до оперативної...

15 січня 2026

Додаткові ресурси для громад у 2026 році: 2,95 млрд грн на освіту та медицину

Додаткові ресурси для громад у 2026 році: 2,95...

Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, розроблене Міністерством фінансів, яким погодив розподіл додаткової...