План впровадження реформи місцевого самоврядування передбачає, що у 2020 році функції районних державних адміністрацій зміняться. Зокрема, в подальшому вони не надаватимуть адміністративних послуг. Ці повноваження повністю перейдуть на рівень громад. Важливо, щоб переформатування райдержадміністрацій, яке вже триває, не вплинуло на якість і доступність адміністративних послуг.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час організованих Програмою «U-LEAD з Європою» консультацій щодо майбутнього ЦНАП районних державних адміністрацій.
В’ячеслав Негода зазначив, що існування ЦНАП районних державних адміністрацій зараз за законом є обов’язковим. «Але ми вже точно знаємо, що функції райдержадміністрацій наступного року змінюватимуться, тому маємо сформулювати чітке бачення майбутнього центрів надання адміністративних послуг, створених при РДА. Головне завдання – у цей перехідний період зберегти доступ до адмінпослуг. Також важливо вирішити питання переходу персоналу та передачі приміщень і обладнання ЦНАП з районів у громади», - сказав заступник Міністра.
Він нагадав, що Кабінет Міністрів, на виконання Указу Президента України №647/2019 «Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг», опрацьовує питання щодо запровадження нових підходів до утворення та діяльності центрів надання адміністративних послуг. Передбачається, що адміністративні послуги, які надавали обласні та районні державні адміністрації, у подальшому надаватимуться у ЦНАП органів місцевого самоврядування на засадах співфінансування державою. Також має бути скасована норма обов’язкового утворення ЦНАП при районних державних адміністраціях.
«Зараз ми разом з колегами з Міністерства цифрової трансформації, Міністерства юстиції, експертами Програми «U-LEAD з Європою» визначаємо, як зробити процес еволюції ЦНАП РДА у ЦНАП громад максимально правильним і «безболісним» як для жителів цих територій, так і для співробітників центрів», - сказав В’ячеслав Негода.
За даними моніторингу Мінрегону, в Україні створено 435 ЦНАП при райдержадміністраціях. У Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що 310 з цих ЦНАП наступного року мають перейти під юрисдикцію органів місцевого самоврядування, тобто до громад.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
03 березня 2021
Держадміністрації з новими повноваженнями і їх...
З огляду на впровадження в країні нового адміністративно-територіального устрою, найближчим часом парламент може...
03 березня 2021
Можливості для громад: оголошено всеукраїнський...
Громадська організація «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголосила...
03 березня 2021
В Україні майже 450 поліцейських пройшли підготовку та несуть службу у територіальних громадах
В Україні майже 450 поліцейських пройшли...
Проєкт “Поліцейський офіцер громади” був ініційований у 2018 році та стартував 29 травня 2019 року. Тоді 34...
03 березня 2021
Підприємницькі навички, кіберспорт і...
У жовтні 2020 року в Енергодарі відкрився молодіжний бізнес-консалтинг-центр «Резидент» — неформальний креативний...
03 березня 2021
Як місцева влада може підтримати розвиток кооперативу - вебінар 10 березня
Як місцева влада може підтримати розвиток...
Шукаєте відповідь на питання, як місцева влада може підтримати діючий бізнес і стимулювати до підприємництва через...