Усі громади можуть створювати сучасні офіційні сайти на платформі Dosvit

 

Усі громади України можуть підключатися до платформи Dosvit та створювати офіційні сайти, що підсилюватимуть спроможність ОТГ.

Dosvit — платформа, що дозволяє місту або громаді створити сучасний офіційний вебсайт. Жодного програмування — все працює за простими шаблонами. Крім базових функцій, можна підключати готові додатки відповідно до потреб органів місцевого самоврядування: бюджет участі, мапу підприємств, відкритий бюджет, опитування та інші. Сайт гнучкий, тому до нього можна доєднати зовнішні додатки від міста, громади або незалежних ІТ-спеціалістів.

Платформа містить готовий набір шаблонів та блоків для сайту, тож ані навички програмування, ані дизайну для запуску сайту не потрібні. Крім того, регулярно з’являються нові додатки, за їх появою можна слідкувати на сайті.

Додатки платформи Dosvit:

  • місцевий економічний розвиток. “Економічний профіль ОТГ”, “Реєстр підприємств”, “Інвестиційні проекти” — сприяють проактивному  залученню інвесторів до розвитку громади.
  • партисипація. Через додатки “Звернення” та “Бюджет участі” (що працює на найпопулярнішій платформі Громадський проект) відбувається налагодження діалогу з мешканцями громади.
  • прозорість та підзвітність. “Організаційна структура громади”, “Новини”, “Відкритий бюджет”, “ProZorro”, “E-data витрати” — дозволяють підтримувати високий  рівень прозорості.

Особливості платформи Dosvit:

  • принцип мікросервісів: громада може підключити чи від'єднати потрібні додатки;
  • фокус на маркетинг та просування потенціалу та ресурсів громади ;
  • API: додатки можуть обмінюватись даними, а розробники — створювати нові додатки;
  • дизайн із дотриманням високих стандартів UX/UI: взаємодія з сайтом легка та комфортна, продукт інтуїтивно зрозумілий та опрацьований до найдрібніших деталей.

Платформою Dosvit наразі користуються громади Програми DOBRE у семи областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Відтепер можливість підключатися до платформи та створювати власні офіційні вебсайти відкриється також усім охочим громадам України.

Практики використання додатків платформи у громадах:

Ознайомитись із платформою та подати заявку на підключення: http://dosvit.org.ua

З будь-яких питань можна звертатись на пошту kb@socialboost.com.ua

Більше публікацій про можливості платформи Dosvit


Платформу Dosvit розробляє українська civic tech організація SocialBoost, партнер Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities).

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Теги:

Dosvit електронне врядування

Джерело:

Читайте також:

20 червня 2025

Мінрозвитку підписало Меморандум про посилення політики відновлення і розвитку регіонів

Мінрозвитку підписало Меморандум про посилення...

Міністерство розвитку громад та територій України та Alinea International Ltd. підписали Меморандум про співпрацю в...

20 червня 2025

Обов'язковість комплексних планів просторового розвитку – тези з Конгресу місцевих та регіональних влад

Обов'язковість комплексних планів просторового...

19 червня на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбулося обговорення про...

20 червня 2025

Головне про освіту: травневий випуск «Освітнього маркера»

Головне про освіту: травневий випуск...

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - найактуальніші освітні новини...

20 червня 2025

Святогірськ тримається. А разом із ним — і Україна. Проєкт «Пліч-о-Пліч» у дії

Святогірськ тримається. А разом із ним — і...

Начальник Святогірської військової адміністрації Донецької області Володимир Рибалкін про свій досвід в АТО,...