03 жовтня 2023
Logo slogan

На Чернігівщині нагородили авторів кращих журналістських робіт про децентралізацію

Вже другий рік поспіль напередодні Дня місцевого самоврядування в Україні в Чернігівській обласній раді підбивають підсумки обласного конкурсу журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, започаткованого рішенням 12 сесії обласної ради сьомого скликання. Цьогоріч володарів премії та дипломів переможців дев’ятеро.

Загалом на розсуд журі, яке згуртувало професійних журналістів, депутатів та працівників виконавчого апарату обласної ради, представників ОДА та громадськості, надійшло 20 творчих робіт. Лідером за кількістю надісланих матеріалів на відміну від минулого року стала номінація «Публікація у друкованих ЗМІ», де було представлено 10 робіт.

Другу сходинку у рейтингу популярності серед конкурсантів посіли онлайн-публікації у місцевих інтернет-виданнях, яких надійшло 7. Прикро, але цього разу не було надіслано жодної роботи у номінації «Радіоматеріал». Хоча, як відомо, зараз об’єднані територіальні громади поступово розбудовують свій власний радіопростір та й на загальнообласних ресурсах є чимало гарних передач, присвячених темі децентралізації.

Разом із тим першість у жанрі відеоматеріал, телепрограма та відеосюжет виборювали 3 конкурсанти, які, врешті-решт, розділили між собою призові місця.

Як зауважив голова обласної ради Ігор Вдовенко і за сумісництвом очільник конкурсної комісії, наразі постає необхідність розширити тематичний діапазон та залучити більш широке коло учасників, зокрема молодіжне самоврядування. Адже децентралізація триває, хоча й з певними труднощами та викликами, і потроху наближається до свого логічного завершення. Разом із тим постає низка інших суспільно важливих тем, які потребують широкого обговорення і висвітлення у ЗМІ.

Керівник відзначив, що хоча загальна кількість учасників другого обласного конкурсу суттєво не збільшилась, проте якість, фаховість і професійність робіт не знизилась. Крім того, минулорічні володарі премій так надихнулись успіхом, що вдруге подали свої матеріали на розгляд журі і здобули заслужені дипломи.

"Відверто скажу, що у цьому році ми очікували більш активної участі від журналістів та прес-служб. Кількість громад в Чернігівській області із кожним роком зростає паралельно із цим збільшується перелік вдало реалізованих у них ініціатив та проєктів. Та й інформаційні підрозділи сьогодні є фактично у кожній місцевій раді. Крім того у червні цього року відповідним рішенням обласної ради ми навіть вдвічі збільшили розмір премії переможцям ( І премія - 8, ІІ премія - 6, ІІІ премія – 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 грудня календарного року проведення конкурсу), аби заохотити представників медіаспільноти", - зазначив Ігор Вдовенко та висловив сподівання, що наступного року медійники області презентують значно більшу кількість цікавих публікацій та сюжетів.  

У свою чергу, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, редактор газети «Наше слово», голова громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» Олександр Назаренко, який входить до складу конкурсної комісії, акцентував увагу на якості поданих робіт. За його словами, необхідно урізноманітнювати подачу матеріалу, аби творчі роботи не були лише інформаційними звітами, а й містили аналітику.

Відповідальний секретар Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ольга Чернякова, яка також долучилась до оцінювання медійників, відзначила, що свій творчий доробок на конкурс надіслало чимало представників обдарованої журналістської молоді Придесення. І левову частку цьогорічних переможців становлять спілчани НСЖУ.

Радник голови облдержадміністрації Андрій Подорван наголосив на тому, що конкурс здійснює інформаційну підтримку реформи місцевого самоврядування на загально обласному рівні, висвітлюючи як позитивні зрушення у громадах, так і проблемні аспекти здійснення децентралізації.

Тож відповідно до рішення конкурсної комісії цьогорічними переможцями стали:

У номінації «Онлайн-публікація»:

  • І премія – матеріал «Екологічна реформа» Сосницької ОТГ: як в громаді рятують та рятуються», автор Наталія Іващенко, головний спеціаліст відділу співпраці зі ЗМІ управління інформаційної діяльності та видавничої справи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА;
  • ІІ премія – матеріал «Ірина Кудрик, директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування: Реформа децентралізації: головне, що ми змінюємо зараз, – це свідомість», автор Наталія Потапчук, власний кореспондент Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» по Чернігівській області;
  • ІІІ премія – матеріал «Сільська медицина: який її вектор руху на Чернігівщині?», автор Ірина Синельник, кореспондент інформаційного агентства «УНІАН» у Чернігівській області.

У номінації «Публікація в друкованих ЗМІ»:

  • І премія – матеріал «Як школи однієї громади відмовилися від батьківської допомоги», автор Лариса Галета, журналіст обласної газети «Деснянка»;
  • ІІ премія – матеріал «Як живе громада на кордоні?», автор  Марія Пучинець, кореспондент обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення»;
  • ІІІ премія – матеріал «У громаді легше жити», автор Аліна Ковальова, кореспондент Чернігівського обласного тижневика «Гарт».

У номінації «Відеоматеріал, телепрограма, відеосюжет»:

  • І премія – матеріал «Програма «Містечко» - «Остерська ОТГ», автор Олена Сидоренко;
  • ІІ премія – матеріал «Чи добре ви знаєте повноваження очільників громади? Перевірте себе», автор Олексій Прищепа, редактор сайту Сусіди.CityТОВ «Медіа-центр «Наше слово»;
  • ІІІ премія – матеріал «Бліцопитування», автор Наталія Смоляк, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи виконавчого апарату Сновської міської ради.

Крім того творчі старання низки авторів були відзначені заохочувальними нагородами. Зокрема почесною грамотою обласної ради нагороджено головного спеціаліста відділу інформаційно-технічного забезпечення виконавчого апарату Носівської міської ради Наталію Калюжну.

Подяку обласної ради оголошено головному спеціалісту відділу із зв'язків з громадськістю, ЗМІ та громадськими організаціями Козелецької селищної ради Ганні Самойленко та провідному спеціалісту відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи виконавчого апарату Сновської міської ради Олені Батюк.

Під час розмови із конкурсантами та учасниками зустрічі обговорювались різні теми, починаючи від  кращих практик органів місцевого самоврядування та необхідності висвітлювати якомога більше позитивних новин та досягнень реформи децентралізації, закінчуючи питаннями інформаційної безпеки прикордонної Чернігівщини та медіа підтримки військовослужбовців.

Напередодні відзначенням Дня Збройних Сил України Ігор Вдовенко привітав та вручив відзнаки тим людям, які стоять на захисті інформаційного та державного суверенітету України.

Почесною грамотою обласної ради нагороджено в. о. начальника пресслужби оперативного командування "Північ" Олену Мокренчук. Крім того подяками представницького органу Чернігівщини відзначено заступника військового комісара Чернігівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Вадима Лільчицького та полковника запасу, ветеранавійськової служби, учасника бойових дій Григорія Мазура.


Довідково

Конкурс проводиться із урахуванням концептуальних засад та методології Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Мета Конкурсу - підвищити поінформованість населення області стосовно реалізації реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади.

06.12.2019 - 09:25 | Переглядів: 6530
На Чернігівщині нагородили авторів кращих журналістських робіт про децентралізацію

Приєднані зображення:

Теги:

конкурс

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 жовтня 2023

Атестація педпрацівників по-новому: що треба знати (запис вебінару)

Атестація педпрацівників по-новому: що треба...

З початком нового навчального року, 1 вересня, почало діяти нове Положення про атестацію педагогічних працівників. Що...

03 жовтня 2023

Збір відомчої адмінзвітності ЗЗСО: 5 жовтня проєкт DECIDE проведе тематичний вебінар

Збір відомчої адмінзвітності ЗЗСО: 5 жовтня...

5 жовтня 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

03 жовтня 2023

Актуальні програми ЄС для українських громад

Актуальні програми ЄС для українських громад

  Марта Супрун, експертка з міжнародної співпраці ініціативи Cities4Cities| United4Ukraine підготувала огляд...

03 жовтня 2023

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 21-30 вересня 2023 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...