Понад 50 ОТГ не відповідають показникам спроможності, - В'ячеслав Негода

Упродовж останніх п'яти років в Україні формуються спроможні громади, на які можна покласти виконання повноважень у тих сферах, якими повинно займатися місцеве самоврядування. Це питання освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, безпеки, культури. Спроможність означає, що ця громада має у своєму складі мінімум 250 дітей шкільного віку і 100 дітей дошкільного віку для того, щоб громада мала перспективу для розвитку. Всі інші показники — територія, фінанси, чисельність населення — це додаткові індикатори.

З тих громад, що зараз є, близько 50 не відповідають показникам спроможності — там немає дітей, територія розірвана, що не допускається. Зараз стоїть задача доопрацювати перспективні плани з урахуванням вимог уряду, а також додаткових індикаторів, які визначають спроможність громади. Дуже важливо, щоб кожна громада в країні мала можливість розвиватися. Не стоїть задача створити велику кількість громад, потрібно зробити їх функціональними.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода в ефірі Громадського радіо  (СЛУХАТИ).

03.12.2019 - 10:58 | Переглядів: 12943
Понад 50 ОТГ не відповідають показникам спроможності, - В'ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода створення спроможних громад перспективний план

Джерело:

Громадське радіо

Читайте також:

12 січня 2026

Стартує прийом заявок на фінансування укриттів у ЗЗСО

Стартує прийом заявок на фінансування укриттів...

З 12 січня засновники закладів освіти можуть подавати заявки на отримання державної субвенції на облаштування...

12 січня 2026

Земля, яку забруднила війна: методика оцінки та шанс на відшкодування

Земля, яку забруднила війна: методика оцінки та...

Війна залишає після себе не лише зруйновані будинки й дороги. Значна частина втрат для територіальних громад — поза...

12 січня 2026

Єдині правила для інвестицій: що це означає для громад

Єдині правила для інвестицій: що це означає для...

У 2025 році в Україні фактично поставлено крапку в «хаотичному» підході до публічних інвестицій. Як повідомляє...

12 січня 2026

25 громад готові взяти участь в експериментальному проєкті зі створення фонду муніципального орендного житла

25 громад готові взяти участь в...

  25 територіальних громад з різних регіонів України подали заявки на участь в експериментальному проєкті зі...