Представники Європи та Уряду України передали ключі від двох мобільних ЦНАП очільникам громад

 

26 листопада у Києві Альона Бабак, Міністр розвитку громад та територій України, та Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва ЄС в Україні, разом із Веліною Заєць, головою Дунаєвецької ОТГ, та Володимиром Зражевським, головою Межівської ОТГ, урочисто відкрили мобільні ЦНАП, створені за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», які будуть надавати адмінпослуги більш ніж 50 000 мешканцям 80 віддалених населених пунктів.


Мобільний центр надання адміністративних послуг – це спеціальне авто, повністю облаштоване для двох адміністраторів та трьох відвідувачів, яке працює в форматі повноцінного офісу ЦНАП та надає послуги у форматі «єдиного вікна» безпосередньо в селищах та селах. «ЦНАП на колесах» також обладнаний мобільною валізою для отримання послуг вдома.  

У комфортних умовах мешканці зможуть отримати найпопулярніші послуги реєстрації місця проживання, соціального захисту (призначення державних допомог, субсидій, тощо), реєстрації речових прав на нерухоме майно, пенсійні послуги, земельні послуги та інші. Всі мобільні ЦНАП облаштовані пандусом, а за послуги можливо сплатити карткою.

Альона Бабак, Міністр розвитку громад та територій України, зазначила: «Одним з пріоритетів влади є забезпечення якісними адміністративними послугами кожного мешканця, незалежно від його місця проживання чи спроможності дістатися до стаціонарного ЦНАП. Саме для цього запускаються мобільні ЦНАП: щоб кожен мешканець мав доступ до потрібних адмінпослуг у комфортних умовах поряд з домом».

Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні привітав громади від імені Європейського Союзу: «ЄС підтримує та продовжить підтримувати реформу децентралізації, яка успішно впроваджується в Україні. Програма «U-LEAD з Європою», що фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами, Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією підтримує реформу шляхом створення підзвітних та належних ЦНАП в новостворених об'єднаних громадах. Мобільні ЦНАП роблять послуги доступними для найбільш чутливих категорій жителів, які проживають у віддалених населених пунктах, людей похилого віку, людей з інвалідністю тощо. Ми дуже раді, що програма, яка фінансується ЄС, робить важливий внесок у доступність якісних послуг та розвиток українських громад».

Всі співробітники ЦНАП пройшли навчальну програму, розроблену українськими, шведськими та естонськими експертами «U-LEAD з Європою». У мобільних ЦНАП та стаціонарних ЦНАП громад встановлено програмний комплекс «Вулик», розроблений проєктом EGOV4Ukraine в рамках «U-LEAD з Європою».

Сусанна Делланс, Програмний директор «U-LEAD з Європою» від Sida: «В рамках Програми «U-LEAD з Європою» Sida відповідає за створення понад 500 належних ЦНАП, які забезпечать доступ до високоякісних послуг більш ніж 7 мільйонів жителів громад по всій Україні. Ці два мобільні ЦНАП вирушать до громад у двох різних регіонах України та почнуть надавати якісні послуги понад 50 000 мешканців 80 населених пунктів. Ми дуже пишаємось тим, що Швеція є частиною цієї програми, і завдяки нашим спільним зусиллям із українськими експертами та новоствореними громадами, жителі України отримають доступ до якісних послуг навіть у віддалених населених пунктах».

Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ: «Як директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, я хочу підкреслити, що ми працюємо рука об руку з нашими шведськими колегами в рамках U-LEAD. Ми працюємо разом на національному рівні та підтримуємо Мінрегіон, а також ми разом сприяємо децентралізації та розширенню можливостей місцевої влади. На сьогоднішній день «U-LEAD з Європою» вже підтримала створення 1 004 об'єднаних громад та допомагає громадам, які у процесі об’єднання, стати спроможними».

Мобільний ЦНАП Дунаєвецької ОТГ буде надавати 24 послуги та 191 послугу через спільний стаціонарний ЦНАП громади та району.  Це унікальний випадок, коли всі п’ять громад району об’єдналися та подали заявку на участь у Програмі з метою отримати мобільний ЦНАП.  За підтримки Програми у громаді також запрацює віддалене робоче місце адміністратора у селі Великий Жманчик.

«ЦНАП на колесах» Межівської ОТГ також стане спільним для громади та району та буде надавати 58 послуг у мобільному ЦНАП та 193 послуги через стаціонарний ЦНАП. 

В обох випадках партнерства громади самостійно купували обладнання для мобільних ЦНАП, облаштовували гараж, а також зробили ремонт приміщень стаціонарних центрів надання адмінпослуг. А у мобільному ЦНАП Дунаєвецької ОТГ також почнуть видавати закордоні паспорти.

«Ми вдячні міжнародним партнерам за комплексну підтримку та фахову допомогу у покращенні системи надання адміністративних послуг для наших мешканців», - зазначила Веліна Заєць, голова Дунаєвецької ОТГ.

«Мобільні ЦНАП, які ми отримали сьогодні, дозволять нам забезпечити кожного мешканця громади та району доступом до адмінпослуг. Тепер у наших громадах нарешті запрацює належна система надання послуг від держави для мешканців та бізнесу», - додав Володимир Зражевський, голова Межівської ОТГ.

Планується, що в рамках напрямку покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою» запрацюють біля 10 таких мобільних Центрів. До кінця осені шість з них розпочнуть роботу у  Гуляйпільській міській ОТГ (Запорізька область), Дунаєвецькій міській ОТГ (Хмельницька область), місті Могилів-Подільський (Вінницька область), Олевській міській ОТГ (Житомирська область), Устилузькій міській ОТГ (Волинська область). Завдяки роботі цих шести центрів більше двохсот тисяч мешканців 203 населених пунктів, в тому числі віддалених від центру громади, будуть отримувати якісні адмінпослуги поруч з домом.

Приєднані зображення:

Теги:

адміністративні послуги

Область:

Хмельницька область Дніпропетровська область

Громади:

Межівська територіальна громада Дунаєвецька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 січня 2023

Час диджитальних змін: нова можливість для цифровізації українських громад

Час диджитальних змін: нова можливість для...

Міжнародна організація SocialBoost в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки...

31 січня 2023

7 лютого - вебінар: «Трудові відносини у комунальних підприємствах освіти та медицини в умовах воєнного стану»

7 лютого - вебінар: «Трудові відносини у...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) 7 лютого запрошує взяти участь у...

31 січня 2023

На Волині громади створюють інноваційний агрокластер

На Волині громади створюють інноваційний...

  26 січня 2023 року за підтримки Проєкту USAlD «ГОВЕРЛА» відбувся регіональний економічний форум «Кластерний...

31 січня 2023

Миргородська громада реалізує проєкти у співпраці з USAID «ГОВЕРЛА»

Миргородська громада реалізує проєкти у...

  Перебуваючи з візитом у Полтавській області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...