У Якимівській селищній громаді Запорізької області на базі центральної районної лікарні відкрилось відділення паліативної допомоги — перше в області. У двох двомісних і двох одномісних палатах встановлені сучасні меблі, спеціальне обладнання, мають санвузли і телевізори. Є кабінет лікаря, кімната для волонтерів, які матимуть змогу спілкуватися з перебуваючими у відділенні поза палатами. Намагались створити домашню обстановку, щоб полегшити перебування людей.
Ініціатором створення відділення паліативної допомоги була мешканка громади Валентина Овсяннікова, яка доглядала чоловіка з невиліковною хворобою. На жаль, до відкриття відділення він не дожив пів року.
На звернення Валентини Овсяннікової відгукнулись депутати селищної ради. Проте цікавим є й історія відкриття, коли на допомогу прийшли багато людей. Кошти на облаштування виділила Якимівська селищна рада, 100 тисяч надійшло з бюджету сусідньої Кирилівської ОТГ, з депутатського фонду облради — 50 тисяч, 20 — від колишнього народного депутата. А 120 тисяч назбирав колектив місцевої газети “Слово трудівника”.
- Ми поїхали по селах, розповідали людям. Найбільш вражаючим було, коли підійшов 9-річний хлопчик зі словами, що в нього є тільки 5 гривень, і поклав їх у скриньку, - розповідає головна редакторка газети Тетяна Белименко.
Приносили кошти у благодійний фонд “Благочестя” (засновницею якого є Валентина Овсяннікова) люди, які самі потребують допомоги. Родина Абдулаєвих, жінка в якій з обмеженою мобільністю і чекає на третю дитину, виробляла дерев’яні дошки, продавала їх і приносила гроші на добру справу.
Представники місцевого бізнесу допомагали у придбанні меблів та медичного обладнання, прихожани церкви — робити ремонт, жителі селища — висаджувати квіти.
- Це відділення саме для тих людей, які мають невиліковну хворобу. Хоча до нас вже надходять дзвінки від одиноких людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Проте паліативна допомога — це інше. Потрапити до відділення можуть люди, яких направлятимуть сімейні лікарі відповідно до переліку хвороб. Наглядова рада буде розглядати заяви, - пояснила Валентина Овсяннікова.
У відділенні працюватимуть 10 осіб, заробітну плану які будуть отримувати з коштів Національної служби здоров’я України. А на забезпечення необхідним перебуваючих у відділенні будуть збирати кошти волонтери.
- Це гарний приклад поєднання зусиль влади, бізнесу, громадськості. Коли змогли створити умови для людей, які дуже потребують допомоги. Це і розуміння проблеми, і бажання бути причетним і допомагати, - прокоментувала радниця з питань комунікації Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” Наталя Селюкова.
Теги:
Область:
Запорізька областьГромади:
Кирилівська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...