Децентралізацію потрібно завершувати і починати працювати по-новому, – народний депутат

Децентралізація на добровільній основі занадто довгий процес, переконаний народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Про це нардеп заявив під час ефіру на телеканалі «Рада», інформує пресслужба парламентаря.

Щоправда, на думку Рубльова, не кожне об’єднання, що розпочалось добровільно, продовжує ефективно працювати. Адже для успішної громади повинне бути вдале економічне підґрунтя.

«Протягом час тижня роботи на окрузі я зустрічався з представниками різних об’єднаних територіальних громад, і позиція керівників ОТГ однозначна: процес децентралізації потрібно завершувати і починати працювати по-новому – з прямими бюджетними відносинами між ОТГ та Кабінетом Міністрів», - зазначив народний депутат.

Процес об’єднання територіальних громад розпочався у 2015 році. Попри те, що була розроблена чітка методика створення об’єднаних територіальних громад, на перших порах її не зовсім дотримувалися. Багато ОТГ не мали певної кількості жителів чи факторів, завдяки яким би наповнювався бюджет. Наразі частина створених громад не є економічно спроможними навіть для того, щоб утримувати свій апарат і продовжувати розвиток.

«Головним наповнювачем бюджету громад є ПДФО, це якщо на території ОТГ є підприємства, які його сплачують та акцизний збір. Звісно, що на початках, для стимулювання процесу децентралізації, держава виділяла багато додаткових коштів для ОТГ. Зараз підтримка громад зменшується, - констатує Вячеслав Рубльов. – Наразі у Верховній Раді постає питання про те, щоб акцизний збір забрати до державного бюджету. Багато громад проти цього, але ми змушені це робити, адже ОТГ знаходяться в нерівних правах – фермери з тих ОТГ, на території яких немає автозаправних станцій, все одно купують бензин у найближчій громаді. Тому вважаю правильним кроком те, що акциз буде надходити до дорожнього фонду і кошти надходитимуть пропорційно кожній ОТГ».

Саме тому, зазначає нардеп, зараз постає питання про укрупнення таких ОТГ. Тож він пропонує створити робочу групу в Верховній Раді, до складу якої увійдуть депутати-мажоритарники, адже саме вони знають проблеми своїх округів та мають можливість спілкуватися із головами ОТГ напряму.

03.10.2019 - 10:43 | Переглядів: 8884

Відео:

Джерело:

Волинські новини

Читайте також:

14 липня 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...

14 липня 2025

Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025

Муніципальні партнерства заради стійкості: про...

На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості,...

14 липня 2025

Ветеранська політика без паперів і відписок: у Кропивницькому запустили нову хвилю ветеранської співпраці

Ветеранська політика без паперів і відписок: у...

Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...

14 липня 2025

П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються до спільноти міст-побратимів Cities4Cities

П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються...

11 липня у Римі підписали п’ять нових партнерських угод між українськими громадами та муніципалітетами чотирьох країн...