Якщо Верховна Рада не проголосує у другому читанні за законопроект про зміни до Конституції в частині децентралізації, реформа все одно триватиме, але буде хаотичною.
Про це на форумі “25 років місцевому самоврядуванню в Україні: Час для децентралізації” сказав голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
За його словами, якщо Верховна Рада проголосує у другому читанні за законопроект, то з’явиться правова підстава для прийняття інших законів.
Якщо законопроект не буде проголосований, то, за словами експерта, децентралізація не скасовується. У цьому випадку вона буде розвиватися на основі закону про добровільне об’єднання громад.
“В цьому випадку у нас буде більше сильних громад. Цей процес буде відбуватися, тільки набагато повільніше і хаотично. Процес реформування буде значно складніший”, – сказав Ігор Коліушко.
15 червня 2026
Відновлення має спиратися на сильні громади,...
У Києві відбувся Діалог з питань врядування для інклюзивного відновлення та розвитку, організований Міністерством...
15 червня 2026
Профайл громади як інструмент залучення міжнародного фінансування та інвестицій
Профайл громади як інструмент залучення...
Сьогодні українські громади конкурують не лише ідеями чи готовими проєктами, а й своєю здатністю професійно та...
15 червня 2026
Олексій Кулеба зустрівся з Президенткою Європейського комітету регіонів Катею Тютто
Олексій Кулеба зустрівся з Президенткою...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба провів...
15 червня 2026
МОН та Polaris представили аналіз прогалин і...
10 червня Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» спільно з Міністерством освіти і науки...