Реєстрація місця проживання у ЦНАП: рекомендації експертів

Експерти напряму з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою» підготували полісі-записку щодо державної політики з окремих питань реєстрації місця проживання через центри надання адміністративних послуг.

Чинна система реєстрації місця проживання продовжує перебувати у стані, близькому до дозвільної системи. Підставою для реєстрації є не фактичне проживання у житлі, а наявність права на проживання у ньому.

Для вирішення цієї проблеми експерти відділу впровадження політики Програми розробили рекомендації, в яких пропонують здійснювати реєстрацію (точніше - декларування) місця проживання лише на підставі заяви суб’єкта звернення без потреби додавання інших документів щодо підтвердження права власності/користування житлом.

Документ покликаний звернути увагу відповідальних органів державної влади на такі проблеми законодавства та практики, подальше вирішення яких сприятиме створенню належних умов для надання доступних і якісних адміністративних послуг.

Детальніше з полісі-запискою можна ознайомитись за посиланням.

 

17.09.2019 - 14:37 | Переглядів: 14257
Реєстрація місця проживання у ЦНАП: рекомендації експертів

Теги:

адміністративні послуги

Джерело:

Читайте також:

20 лютого 2026

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені дані на фундамент розвитку громад та інвестиційну привабливість

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...

У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...

20 лютого 2026

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN розпочав масштабування по всій Україні своєї Навчальної програми з управління публічними інвестиціями для...

20 лютого 2026

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти політики згуртованості ЄС

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти...

«Мовою розвитку» ЄС описують не лише цілі та принципи регіональної політики ЄС, а й конкретні відповіді на практичні...

19 лютого 2026

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти»

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...

Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...