У Мінрегіоні відреагували на повідомлення низки закарпатських інформаційних сайтів про чергову «зраду», якою автори охарактеризували відмову Закарпатської ОДА надати позитивний висновок щодо відповідності Конституції та законам України рішення про створення Великоберезнянської об’єднаної громади.
Суть історії: 23 липня Великоберезнянська селищна та Розтоцько-Пастільська сільська ради направили рішення про створення Великоберезнянської ОТГ до Закарпатської облдержадміністрації з проханням надати висновок щодо відповідності такого рішення Конституції та законам України. У відповідь облдержадміністрація повернула документи на доопрацювання з пропозицією «привести у відповідність до переліку перспективних спроможних громад кількість місцевих рад, які об’єднуються».
У Мінрегіоні припускають, що така відповідь є нічим іншим, як намаганням підставити новопризначеного голову Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка. У попередні роки було чимало подібних відмов новоствореним ОТГ і Мінрегіон неодноразово звертав на це увагу Закарпатської ОДА.
«Очевидно, що інертність мислення окремих керівників підрозділів ОДА ще зберігається і вони продовжують діяти в рамках попередніх політичних вказівок. Шкода, що вони своєю непрофесійністю фактично підставили нинішнього керівника ОДА. Я так кажу, бо на минулому тижні відвідував Закарпатську область. З Ігорем Бондаренком проводили робочу зустріч з питань децентралізації та з питань прийняття перспективного плану і я почув з його боку повне розуміння і бажання підтримати реформу. Звісно, що в цій ситуації рішення прийматиме голова облдержадміністрації», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, Закарпатська область єдина, яка за час впровадження реформи місцевого самоврядування не схвалила Перспективний план формування спроможних громад. У рейтингу регіонів щодо формування спроможних громад область посідає останнє місце.
Теги:
В'ячеслав Негода створення спроможних громад
Область:
Закарпатська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
19 березня 2026
Реформи та відновлення: Двадцять років...
Швейцарсько-українське співробітництво – це насамперед про послідовність та довіру, які вибудувані десятиліттями....
19 березня 2026
Понад 1 100 партнерств: проєкт «Пліч-о-пліч» переходить на новий етап розвитку
Понад 1 100 партнерств: проєкт «Пліч-о-пліч»...
У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулася нарада щодо подальшого розвитку національного проєкту...
18 березня 2026
Перший день тренінгу UCORD для АРР: як платформа КРОКУС допомагає перетворити ідею на концепцію
Перший день тренінгу UCORD для АРР: як...
У Києві завершився перший день дводенного тренінгу для представників Агенцій регіонального розвитку, організованого...
18 березня 2026
24 березня – безкоштовний вебінар «Екологічні...
ВГО “Жива планета” спільно з Міністерством економіки, довкілля та сільського господарства України та ДП «Прозорро»...