«Поки одні громади думають, чи варто… ОТГ пожинають плоди реформи», - В’ячеслав Негода прокоментував Моніторинг децентралізації

Мінрегіон оприлюднив нові дані Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування (ЗАВАНТАЖИТИ). Станом на 10 серпня 2019 року в Україні сформовано 936 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), з яких 55 очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів. До загальної кількості ОТГ входять і ті, які утворилися з центрами у містах обласного значення – 75 територіальних громад приєдналися до 34 міст обласного значення. Ще 6 таких міст розпочали процедури приєднання довколишніх громад.

У Міністерстві назвали п’ятірку регіонів-лідерів у рейтингу формування спроможних громад – Житомирська, Чернігівська, Дніпропетровська, Запорізька та Хмельницька області. Останні місця рейтингу поки незмінно посідають Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська, Львівська області.

 

 

На 100% покриті об’єднаними громадами території 20 районів в Україні. Території 158 районів покриті ОТГ на рівні більше 50%.  Ще 199 районів покриті спроможними громадами на рівні 1-49%. Дещо зменшилася кількість районів, де не створено жодної ОТГ. Таких налічується 88. Найбільше таких районів у Харківській області – 14; в Одеській області – 11; Кіровоградській – 10; Київській – 9; Закарпатській – 7; у Вінницькій, Донецькій та Херсонській областях – по 6 районів.  

 

 

Однак об’єднання громад, як наголошують в Мінрегіоні, це лише один з багатьох етапів реформи місцевого самоврядування.

«Поки одні громади думають, чи варто впроваджувати зміни, об’єднані громади пожинають плоди реформи і своєї праці. До прикладу, на їх території, враховуючи ті, що з центрами у містах обласного значення, працює 168 Центрів надання адмінпослуг, багато з яких мають відокремлені робочі місця у віддалених сільських територіях. Це говорить про те, що людям не потрібно тепер за десятки кілометрів їздити в районні чи обласні центри за тими чи іншими послугами. Більше того, за потреби, адміністратор може потрібну послугу надати людині вдома. Ця історія навіть не про кількість ЦНАПів чи послуг, ця історія про якість і наближення послуг до людей. Той, хто змушений досі такі послуги отримувати в районі, хай запитає про різницю людину, яка отримує їх в громаді», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода. 

 

 

Крім того, в об’єднаних громадах активно створюються опорні школи. На сьогодні їх налічується 351 та 568 їх філій, в яких навчається більше 157 тис дітей. Закуплено близько тисячі шкільних автобусів, які забезпечують підвіз дітей до опорних закладів.

 

 

Зросла кількість громад, які використовують ще один важливий інструмент для розвитку – співробітництво територіальних громад. Дані Моніторингу свідчать, що 1100 громад уклали 451 договір про міжмуніципальне співробітництво. Цей дієвий інструмент найбільш активно використовують у Полтавській, Вінницькій областях і проявляють пасивність в Миколаївській, Одеській областях.

 

 

«Ми не говоримо, що це багато чи мало. Але ми знову і знову звертаємо увагу всіх громад, що в них є чудова можливість у співпраці зі своїми сусідами реалізувати взаємовигідні проекти, самотужки які вони не втілять. Треба користуватися тими можливостями, які дає реформа», - зазначив перший заступник Міністра.

Моніторинрг процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування відображає також результати фінансової децентралізації, державної підтримки регіонального та місцевого розвитку, впровадження програми з розвитку сільської медицини та інші дані.

Теги:

В'ячеслав Негода моніторинг

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 березня 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 березня 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...