Настав час вирішувати не лише засадничі, а й конкретні питання адміністративно-територіального устрою країни, - В’ячеслав Негода

Перед новим Парламентом і Урядом стоятиме надважливе завдання – завершити створення нового адміністративно-територіального устрою країни. Зробити це треба, як заплановано, до чергових місцевих виборів, які пройдуть у жовтні 2020 року. Отже часу мало, але, на щастя, майже усе для прийняття відповідних рішень готово, необхідна лише політична воля.


Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час наради з обговорення законопроекту щодо засад адміністративно-територіального устрою України.

«Від представників політичних сил, які планують сформувати більшість у новому Парламенті, ми почули про готовність завершити реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади до жовтня 2020 року. А також про необхідність створити нову ефективну адміністративно-територіальну основу. Це співпадає з баченням Міністерства, експертів та міжнародних партнерів. Але, щоб втілити задуми в життя, потрібні швидкі та продумані політичні рішення. І ми вже готові запропонувати проекти для більшості цих рішень», - зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, одним з пріоритетних є законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України», розроблений Мінрегіоном ще у 2016 році. «Він був прийнятий Урядом і схвалений профільним парламентським комітетом, але так і не був розглянутий Верховною Радою. Тепер процедуру розгляду доведеться починати спочатку. Але ми сподіваємося, що дискусій навколо нього буде набагато менше і відбуватимуться вони вже паралельно з обговоренням ще одного важливого законопроекту  - про новий адміністративно-територіальний устрій країни», - сказав перший заступник Міністра.

Він нагадав, що останнім часом на центральному та місцевому рівні тривають дискусії щодо шляхів завершення формування спроможних громад і початку реформування районного рівня.

«Під час дискусій вже не йдеться, потрібно чи не потрібно це робити, - учасників обговорень більше цікавить, як і коли це відбудеться. Тому восени, коли почне працювати новий Парламент і Уряд ми готові будемо виходити з пропозиціями і проектами рішень з цього питання. Час для їх прийняття дуже обмежений, тому разом з засадничими, більш теоретичними питаннями плануємо запропонувати конкретні варіанти створення нового сучасного адмінтерустрою країни», - резюмував В’ячеслав Негода.

07.08.2019 - 16:15 | Переглядів: 14774
Настав час вирішувати не лише засадничі, а й конкретні питання адміністративно-територіального устрою країни, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

АТУ В'ячеслав Негода законодавче забезпечення

Джерело:

Читайте також:

17 квітня 2026

Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на прикордонні та будує партнерства через кордони

Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на...

Це приклад того, як налагодити зв’язок із людьми навіть у найскладніших умовах, використовуючи наявні або доступні...

17 квітня 2026

Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади пропонують змінити правила гри

Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади...

  Бюджетна декларація на 2027–2029 роки ще не ухвалена – і саме тому громади намагаються долучитися до її...

17 квітня 2026

23 квітня – онлайн-лекція «Брендинг і позиціонування: навіщо це громадам?»

23 квітня – онлайн-лекція «Брендинг і...

23 квітня 2026 року о 14.30 відбудеться безоплатна онлайн-лекція «Брендинг і позиціонування: навіщо це громадам?» для...

17 квітня 2026

Завершено комплексну оцінку збитків ґрунтам на півночі України: понад 46 тисяч воронок на Київщині та Чернігівщині

Завершено комплексну оцінку збитків ґрунтам на...

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською...