Вже кілька років Уряд системно зміцнює місцеве самоврядування шляхом децентралізації, яка надає нові можливості управління і розвитку регіонів на найнижчому рівні – рівні громади. Про це нагадав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками невеликих міст і об’єднаних територіальних громад – учасників всеукраїнського конкурсу культурних проектів «Малі міста – великі враження». Конкурс проходить другий рік поспіль, і цього року його переможцями стали 74 проекти з усієї України на загальну суму 41,3 млн грн.
Глава Уряду наголосив, що подібні культурні ініціативи – це так само результат децентралізації. Розвиток культурного надбання України став можливим не тільки на рівні Уряду, а й на регіональному та місцевому рівнях.
Разом з тим, з'явився ризик згортання цих процесів.
«Восени 2020 року ми маємо підготувати всі громади до об’єднання і в жовтні 2020 року провести місцеві вибори на новій основі. Тоді все відбудеться – країна згуртується, громади будуть самодостатніми, і це буде яскраве майбутнє, – сказав Володимир Гройсман. – Але що ми чуємо зараз? Думки про дострокові вибори! Це (якщо станеться) - не страшно, але системно неправильно. Дві третини країни будуть розвиватися, а третина буде жити в старій системі. Я це не сприймаю».
Глава Уряду наголосив, що був і є палким прихильником місцевого самоврядування і попри всі виклики битиметься за інтереси громад. «Будемо битися за інтереси громад. Будемо битися за збереження фінансової децентралізації в бюджеті на 2020 рік і битися за зняття бар’єрів, (які нерідко чинять районні і обласні адміністрації) щодо об’єднання громад. Ми все відрегулюємо, – сказав Володимир Гройсман. – Децентралізацію треба закріпити в Конституції. Все те, що буде залежати від нашої команди – ми будемо робити».
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 січня 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...