Культурне життя громад виходить на новий рівень, - Володимир Гройсман про переможців конкурсу «Малі міста – великі враження»

Культурне життя громад і невеликих населених пунктів виходить на новий рівень – завдяки державним програмам фінансової підтримки та децентралізації, яка несе нові можливості і нову якість управління територіями.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з учасниками конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження».

Проект започатковано минулого року. Він фінансується з державного бюджету, а його мета – підтримка культурних ідей у невеликих населених пунктах та об’єднаних територіальних громадах. Рік тому на конкурс було подано 167 ініціатив, з яких 8 стали переможцями. Цього року кількість ідей номінантів сягла вже 182, а кількість переможців – 74 (СПИСОК). Загальний обсяг фінансування цих культурних пропозицій складе 41,3 млн грн. Рекордсменами за кількістю переможців стали Одеська та Львівська області – там буде реалізовано по 8 культурних проектів. В ТОП-п’ятірці активних культурних регіонів також Вінниччина, Хмельниччина та Івано-Франківщина.

Показово, що учасники конкурсу «Малі міста – великі враження» вже навчають колег з регіонів, як правильно подавати свої ідеї, аби отримати фінансування. Деякі з них також стали слухачами Академії культурного лідера, яка заснована Міністерством культури спільно з Goethe-Institut та українським Інститутом культурної політики.

Звертаючись до учасників зустрічі, а вона відбулася на території експозиції «Поділля» Національного музею архітектури та побуту України, Глава Уряду сказав, що ініціатива культурного відродження громад заслуговує підтримки і заохочення.

«Ті проекти, які ви подаєте – починали з 8 проектів, а сьогодні їх – 74. Це сотні ініціатив. Це і є справжнє життя, яке ви наповнюєте змістом. Це підтримка величі українського народу. Дякую, що ви небайдужі, що ви вносите ідеї і боретеся за них», – сказав Володимир Гройсман.

18.07.2019 - 12:20 | Переглядів: 18627

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

культура Володимир Гройсман

Джерело:

Урядовий портал

Читайте також:

09 березня 2026

Домогосподарства з постраждалих громад безкоштовно отримають насіння овочів для посівної: Як подати заявку

Домогосподарства з постраждалих громад...

Четвертий рік поспіль Всеукраїнська асоціація громад в межах ініціативи «Насіння перемоги» проєкту «Згуртовані...

09 березня 2026

Мінрозвитку продовжує працювати над визначенням громад за функціональними типами територій

Мінрозвитку продовжує працювати над визначенням...

Міністерство розвитку громад та територій продовжує роботу з визначення функціональних типів територій...

09 березня 2026

Фермери, які відмовляються відступати: історії стійкості з прикордоння, де земля стала лінією фронту

Фермери, які відмовляються відступати: історії...

Автор: Дмитро Синяк     Вони мають законне право не платити жодної копійки податків. Їхні поля щодня...

06 березня 2026

«Мова розвитку» Част. 4: Чинники змін у політиці згуртованості ЄС

«Мова розвитку» Част. 4: Чинники змін у...

Як і будь-яка жива мова, «мова розвитку» Європейського Союзу піддається трансформаціям, постійно збагачується новими...