Або закріпимо децентралізацію в Конституції, або нам нав’язуватимуть федералізацію, - Прем’єр-міністр

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав децентралізацію однією з головних реформ, які заслуговують на подальшу посилену увагу і захист.

Відкриваючи засідання Кабінету Міністрів 17 липня, Глава Уряду наголосив, що в Україні існує кілька варіантів розвитку подій щодо долі децентралізації, і найгірший з яких – федералізація держави.

«Що таке децентралізація? Це нові дороги, новий освітній простір і багато речей, які потрібні кожній родині. Що буде далі? Або завершимо формування громад, або законсервуємо стару систему і знищимо фінансову децентралізацію. Або закріпимо децентралізацію в Конституції, або нам будуть нав’язувати федералізацію», – сказав Володимир Гройсман. На його думку, вибір дій є – так само, як і є його наслідки.

Глава Уряду наголосив, що вже за кілька днів в Україні відбудуться парламентські вибори: буде сформовано новий склад Верховної Ради, новий склад коаліції, а відтак – новий склад Уряду. І саме тому дуже важливо, аби з 22 липня – після виборів – ті ключові зміни, які були започатковані для побудови сильної і успішної України, не були зупинені і згорнуті, а були захищені і продовжені.

17.07.2019 - 11:59 | Переглядів: 9181
Або закріпимо децентралізацію в Конституції, або нам нав’язуватимуть федералізацію, - Прем’єр-міністр

Теги:

Володимир Гройсман

Джерело:

Урядовий портал

Читайте також:

02 червня 2025

Каталоги можливостей для громад: підтримка, відновлення, розвиток

Каталоги можливостей для громад: підтримка,...

Навіть у найскладніші часи українські громади знаходять сили рухатися вперед — завдяки взаємній підтримці, співпраці...

02 червня 2025

Громада під прицілом. Білопілля між трояндами і «Ланцетами»

Громада під прицілом. Білопілля між трояндами і...

Голова Білопільської громади Сумської області Юрій Зарко розповів про ситуацію на кордоні, вимушене розділення...

02 червня 2025

Культура Хмельниччини 3.0: спадщина, трансформація і переосмислення

Культура Хмельниччини 3.0: спадщина,...

Співпраця між Хмельницькою областю та проєктом UCORD – нові можливості для розвитку культури регіону. Авторка:...

02 червня 2025

Каскадне фінансування: розбираємось, як правильно визначати джерела фінансування публічних інвестиційних проєктів

Каскадне фінансування: розбираємось, як...

З 2025 року в Україні запроваджується новий єдиний підхід до визначення джерел і механізмів фінансового забезпечення...