На 21-му саміті Україна-ЄС 8 липня 2019 року в Києві Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ган підписав новий пакет підтримки з представниками Уряду України. Цей пакет зосереджується на децентралізації, боротьбі з корупцією, розвитку громадянського суспільства та технічній співпраці для підтримки ключових реформ та реалізації Угоди про асоціацію, а також поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Стосовно реформи децентралізації, Комісар Ган і Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко підписали угоду про подальше фінансування Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». Документ був підписаний в присутності Президента України Володимира Зеленського, президента Європейської Ради Дональда Туска та президента Європейської Комісії Жана-Клода Юнкера та загалом передбачає надання Європейським Союзом 40 мільйонів євро допомоги на впровадження реформи децентралізації та підтримку об'єднаних громад.
Комісар Йоганнес Ган зазначив: «Наша подальша підтримка допоможе Україні здійснити ключові реформи, які матимуть відчутний вплив на життя людей і покращать відносини з ЄС. Протягом декількох років Україна значно просунулася в реалізації ряду необхідних реформ, і важливо, щоб не було жодних зворотних змін, зокрема щодо таких питань, як децентралізація». Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко подякував європейським партнерам за підтримку: «Вдячний європейським партнерам за системну підтримку децентралізації. Сьогоднішня подія свідчить про високу оцінку реформи з боку Євросоюзу».
ЄС підтримує децентралізацію через Програму «U-LEAD з Європою» з 2015 року і сприяє одній з найбільш успішних реформ українського уряду. Реформа децентралізації сприяла добровільному об'єднанню громад, передачі влади громадянам у всіх місцевих питаннях, включаючи бюджет та покращення надання послуг на місцевому рівні. ЄС продовжить підтримку Програми задля посилення адміністративної спроможності на місцевому, регіональному та національному рівнях. Додаткове фінансування спрямоване на адаптування обраних посадових осіб та державних службовців до їхніх нових обов'язків, посилення довіри громадян та залучення їх до прийняття рішень на різних рівнях управління. Програма сприятиме подальшому вдосконаленню багаторівневої системи управління в Україні, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.
Поділитися новиною:
22 січня 2021
Управління персоналом в громадах - опитувальник від НАДС
Управління персоналом в громадах - опитувальник...
Національне агентство України з питань державної служби проводить опитування для служб управління персоналом...
22 січня 2021
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад
Створення місцевих фінансових органів – важлива...
Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи,...
21 січня 2021
Затягувати процес передачі майна не вигідно ні...
Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні...
21 січня 2021
Окремі питання управління комерційними...
Цього разу у циклі відеоуроків з інструментів управління активами громади, створеному за підтримки Програми...
21 січня 2021
У зв’язку з реорганізацією, голови РДА...
Повідомити про наступне звільнення з посад голів районних державних адміністрацій, повноваження яких припиняються у...