Навчальна поїздка голів ОТГ до Канади. Враження з перших уст

Навчальна поїздка голів ОТГ до Канади. Враження з перших уст

Третя міжнародна конференція з питань реформ в Україні, що проходила з 2 по 4 липня у Торонто, Канада, надала шанс двом країнам зміцнити свої зв'язки та відзначити досягнення України у впровадженні її поточних реформ. Вона також надала можливість 24 головам об'єднаних громад побачити децентралізацію Канади в дії.

У зверненні до учасників Міжнародної конференції Пітер Вагнер, керівник Групи підтримки України в Єврокомісії, зазначив: «Ми дивимося на голів новостворених громад і мерів міст як на опору і провідних новаторів реформи децентралізації. Висловлюємо нашу повагу до їхніх досягнень. Кожен із них є політичним стартапом. Коли вони починали працювати три роки тому, ніхто не знав, чим це завершиться. Саме завдяки їхнім зусиллям реформа є зараз такою успішною. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати цю реформу».

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на Третій міжнародної конференції зазначив, що децентралізація є найуспішнішою реформою в Україні: «Деякі ключові моменти, які віддзеркалюють наші результати за останні роки – реформа, в першу чергу, змінила систему управління. Наразі створено 920 об’єднаних територіальних громад, які мають свої чіткі обов’язки, фінанси і повноваження. Спроможні громади покривають 45% території України, там мешкає майже 70% населення. І сьогодні в Торонто з нами 40 успішних лідерів ОТГ, які в майбутньому ще займуть свої місця в парламенті».

4 та 5 липня керівники громад відвідали муніципалітети Четем-Кент і округ Принс-Едвард за підтримки Програм «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектів DESPRO та «Партнерство для розвитку міст» Проміс / Pleddg.

Денис Коротенко, Широківська сільська ОТГ, Запорізька область, зазначив: «Сподобався підхід до роботи депутатів громад в канадських селах. Обранці детально розбираються у справах громади, у кожного свій напрямок, комісії занурюються в потреби людей і спільно думають над їхнім вирішенням. Багато рішень приймається спільно з жителями, які активно долучаються до процесів. Наприклад, канадська громада під назвою Принц Едвард, яку ми відвідали, фіксує статистику і бачить, що населення старіє і з 6-ти шкіл на 25 тисяч населення вирішують залишити 4. Жителі це рішення підтримують і, оптимізувавши витрати, громада здобуває можливість розвивати школи технологічно і фахово, підвищувати якість освіти».

Олег Омелян, Кам'янка-Бузька міська ОТГ, Львівська область, підсумував: «Дякую за поїздку до Канади. Враження великі! Найперше – це відкритість у роботі місцевого самоврядування: трансляції у прямому ефірі, а також доступ до перегляду не дає можливості до спекуляцій, а показує прозорість роботи ради. Вражений також постійними консультаціями з громадскістю через створення робочих груп з числа мешканців та спеціалістів з важливих питань, обговоренням тієї чи іншої проблеми та намаганням зберегти свої традиції та ідентичність об’єднаних громад. Відсутність парканів біля будинків показує відкритість мешканців, а також усієї Канади. Для того, щоб покращити життя в Україні, потрібно починати змінювати погляди та ставлення людей до своєї громади, переконати їх брати на себе відповідальність у принятті рішення – у розмові з мешканцями графства я часто чув «наша громада», «ми спільно вирішили».

Ніла Островська, Красилівська міська ОТГ, Хмельницька область, також поділилась враженнями від поїздки: «Для мене дуже важливим було ознайомитись із публічністю та відкритістю місцевої влади, а також особливостями залучення громадських організацій до управлінських процесів в громаді. Велике значення для всіх жителів має процес прийняття рішень, залучення до обговорення всіх категорій місцевого населення. Обговорення української реформи децентралізації на міжнародному рівні свідчить про підтримку місцевого самоврядування в Україні нашими іноземними друзями. Наша поїздка в Канаду – це нова можливість побачити успіх децентралізації та впевнено йти вперед. Для Красилівської громади, де мешкає майже 27 тисяч населення, важливим є залучення інвестицій для створення переробної промисловості сільськогосподарської продукції, родючі українські землі дають можливість виробництва екологічно чистих продуктів харчування не тільки для України, а й для інших країн».

 

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 жовтня 2021

Гроза громади. Репортаж зі Львівщини

Гроза громади. Репортаж зі Львівщини

У Давидівській громаді Львівської області більшість жителів 23-х населених пунктів платять за вивезення сміття, майже...

11 жовтня 2021

Як зростаюча Давидівська громада готується до ще більшого зростання

Як зростаюча Давидівська громада готується до...

У Давидівській громаді Львівської області будують власним коштом одразу три сільські школи, а жодну з існуючих...

06 жовтня 2021

«Не ми шукаємо інвесторів, вони шукають нас…» - інтерв’ю голови Давидівської громади

«Не ми шукаємо інвесторів, вони шукають нас…» -...

Володимир Керницький вважає розбудову сільської інфраструктури частиною плану із залучення інвесторів. Автор:...

03 вересня 2021

У доброчесні громади завжди приходять успіх та гроші - досвід Присиваської громади

У доброчесні громади завжди приходять успіх та...

Як створити імідж максимально відкритої та доброчесної громади, яка шукає різні шляхи для того, щоб успішно...

16 липня 2021

Казка про дорогу. Досвід Обертинської громади

Казка про дорогу. Досвід Обертинської громади

Жителі села Яківка Обертинської громади Івано-Франківської області самі зібрали гроші на ремонт 3,3 км комунальної...