Чому доречно створити оновлений Бахмутський район

У Донецькій області триває обговорення формату нового адміністративно-територіального устрою та реформування районів. Експерти пропонують різні варіанти нового поділу на райони, всі вони публічно обговорюються за участю обласної, місцевої та районної влади. 

Під час засідання робочої групи з реформування адміністративно-територіального устрою говорили про створення чотирьох великих районів – Краматорського, Маріупольського, Покровського та Вугледарського ( або Волноваського). Але були також пропозиції створити й Бахмутський район, відокремивши частину території великого Краматорського району. Таку думку обґрунтовував у тому числі Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС.

 

 

У Бахмутській райдержадміністрації впевнені, що для створення нового Бахмутського району існують вагомі підстави. В тому числі історичні, економічні, екологічні, географічні, культурні тощо. Про перспективи створення Бахмутського району говорили під час візиту до Бахмутської РДА  команди Донецького ЦРМС  на чолі директором Сергієм Івахніним.

Історія Бахмутського краю бере свій початок із сивої давнини, розповіли під час робочої зустрічі представники райдержадміністрації. Вперше Бахмутська сторожа згадується в документах 1571 року, у 1701 році була побудована нова фортеця Бахмут. У 1789 році з’явився Бахмутський повіт, який проіснував як адміністративна одиниця аж до 1923 року. В 20-х роках минулого століття Бахмут був центром Донецької губернії.

Учасники зустрічі обговорили питання адміністративно-територіального устрою Донецької області та доцільність створення Бахмутського району в новому форматі, до складу якого увійдуть нинішні Бахмутський та Костянтинівський райони, міста Бахмут, Костянтинівка та Торецьк.

У такому складі населення нового Бахмутського району складатиме майже 338 тис. жителів, без урахування тимчасово окупованої території Бахмутського району.

При формуванні нової системи адміністративно-територіального устрою важливим фактором є транспортне сполучення. З Краматорськом, у випадку об’єднання територій у Краматорський район, буде відсутнє пряме транспорте сполучення віддалених населених пунктів з районним центром , а відстань сягатиме 85 та більше кілометрів, зазначає Дмитро Дресвянніков, голова Бахмутської РДА.

 

У межах нинішнього Бахмутського району та з населеними пунктами інших районів транспортне сполучення забезпечується залізничним та автомобільним транспортом. Сам Бахмут логістично зручний для транспортного зв’язку віддалених сіл з містом. А перенесення районного центру в Краматорськ погіршить логістику пасажирських перевезень, віддалить населені пункти від райцентру, зумовить необхідність розробки нових маршрутів.

Загалом у Бахмуті жителі району можуть отримати якісні адміністративні та соціальні послуги, до Бахмутського госпітального округу входять окрім Бахмута та району також Сіверська, Соледарська та Званівська ОТГ, жителі яких отримують в бахмутських лікарнях медичні послуги другого рівня.

«Створення Бахмутського району в новому форматі з адміністративним центром у Бахмуті є доцільним та обґрунтованим, - зазначає Дмитро Дресвянніков. – Вважаємо таку модель оптимальною для населення. Це сприятиме стабільності суспільно-політичної ситуації на відповідній території, вирішенню питань надання соціальних послуг населенню, кадрового забезпечення, інфраструктури для розміщення районного рівня влади».

Сергій Івахнін, директор Донецького ЦРМС, упевнений, що Бахмутський район може бути створений, це треба обговорювати. В тому форматі, що пропонують експерти, Краматорський район може бути занадто великий, як за територією, так і за кількістю жителів, яких буде понад 700 тис. людей. А значить, можуть бути складнощі з адмініструванням такого великого району.

Максим Ткач, радник з питань децентралізації, вказує також  на велику різницю між районами. Якщо у Вугледарському районі житимуть  138 тис. людей, то у Краматорському майже в п’ять разів більше. Від загальної кількості жителів області це складатиме аж 40%, а територія – понад 30% загальної площі регіону.  До того ж, у складі великого Краматорського району бачить  себе нинішній Олександрівський район, який за розрахунками експертів має увійти до складу великого Покровського району.

 

 

Під час візиту до Бахмута команда Донецького ЦРМС мала нагоду поспілкуватись з Сергієм Татаріновим, місцевим істориком та краєзнавцем. Він детально досліджує історичні корені Бахмутського району, приділяє увагу історичним об’єктам на території громад та закликає їх розвивати. Він також тяжіє до створення переформатованого Бахмутського району і готовий по поличках розкласти історичну складову нового району.

Потенційна Торецька міська ОТГ за пропозицією експертів має увійти до великого Краматорського району, але в Торецьку більш схиляються до обговорення ідеї створення оновленого Бахмутського району.  Сергій Вінник, заступник голови Торецької ВЦА, брав участь у обговоренні моделі адміністративно-територіального устрою Донецької області під час засідання робочої групи в Донецькій ОДА. Згодом під час роботи над Стратегією розвитку Торецької громади він презентував учасникам заходу обидва варіанти – включення території Торецької ОТГ як до Краматорського району, так і можливість створення Бахмутського району, куди буде входити Торецьк та навколишні села. Учасники робочої групи одноголосно виступали за обговорення моделі Бахмутського району.

В першій половині липня Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування проведе зустріч усіх сторін, зацікавлених у формуванні Бахмутського району,  аби за круглим столом знайти точки дотику. На зустріч запропоновано запросити представників Бахмутської, Костянтинівської райдержадміністрацій та райрад, Бахмутської та Костянтинівської міських рад, ВЦА міста Торецьк.

Теги:

створення спроможних громад район

Область:

Донецька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 жовтня 2021

Цифровізація в регіонах і онлайн-курси для громад: Мінцифра та U-LEAD підписали меморандум

Цифровізація в регіонах і онлайн-курси для...

19 жовтня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України та Програма "U-LEAD з Європою" підписали меморандум...

20 жовтня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Радовеля

Нове шкільне харчування: історія успіху Радовеля

Оновлений Біотехнологічний ліцей «Радовель», що на Житомирщині, відкрили у 2018 році. Відтоді тут організоване якісне...

20 жовтня 2021

19 жовтня 2021

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з децентралізації: комісія приступила до оцінки матеріалів

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з...

Більше трьох сотень журналістських матеріалів у 2021 році надійшло на Всеукраїнський конкурс журналістських робіт...

19 жовтня 2021

Вакцинація в громадах і як це впливає на економіку - сьомий ефір другого сезону проекту "Громада"

Вакцинація в громадах і як це впливає на...

Яка ситуація з вакцинацією в громадах? Чому люди відмовляються від щеплень і чи виправдав себе експеримент у Моршині?...