Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює формування проекту закону, який дозволить закріпити за малими містами і містами районного значення статус об’єднаних територіальних громад, а відтак отримати всі можливості розвитку ОТГ, які мають спроможні громади. Йдеться передусім про фінансовий ресурс і адміністративні повноваження. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Кабінету Міністрів.
«Є необхідність підтримки малих міст – районних центрів і міст районного значення, що не мають суттєвої підтримки, яка їм потрібна. Ми ініціюємо закон, який дасть можливість невеликим містам дати статус об’єднаних територіальних громад. Це дасть їм незалежність від районів і забезпечить можливість до моменту остаточного об’єднання почати вирішувати проблеми людей», – сказав Володимир Гройсман.
Одночасно він дав доручення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ опрацювати механізми цільової підтримки малих міст і міст районного значення.
Читати також: Усі міста стануть об'єднаними громадами: революційні ініціативи для продовження децентралізації від Володимира Гройсмана
Теги:
Володимир Гройсман створення спроможних громад
Джерело:
Урядовий портал
01 квітня 2026
Олексій Рябикін: Законопроєкт про розмежування...
1 квітня 2026 року у Страсбурзі в межах Діалогу високого рівня V «Добре демократичне врядування в Україні:...
01 квітня 2026
Конгрес Ради Європи: українська місцева та...
Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи закликав підтримати українські місцеві та регіональні органи влади...
01 квітня 2026
У Страсбурзі розпочався діалог високого рівня щодо належного демократичного врядування в Україні
У Страсбурзі розпочався діалог високого рівня...
1 квітня 2026 року у Страсбурзі розпочався п'ятий Діалог високого рівня «Належне демократичне врядування в Україні:...
01 квітня 2026
Між підтримкою військових та базовими...
Команда Центру розвитку інновацій другий рік поспіль аналізує видатки на безпеку та оборону в територіальних...