Без змін до Конституції продовжувати децентралізацію ми можемо, а от закінчити – навряд чи, - В’ячеслав Негода

Майже усі політичні сили, що йдуть до парламенту, декларують підтримку місцевого самоврядування та курс на децентралізацію повноважень і ресурсів. У цьому питанні новій Верховній Раді і майбутньому Уряду вже є на що спертися – маємо власний п’ятирічний досвід децентралізації фінансів і створення спроможних громад, який 60 % українців вважають успішним. Наша реформа має також підтримку міжнародної спільноти, у тому числі Ради Європи, яка користується величезним авторитетом у світі в питаннях розвитку місцевого самоврядування. Усе це дає надію, що децентралізація в Україні продовжуватиметься і, як заплановано, буде завершена до кінця 2020 року.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час зустрічі з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреасом Кіфером.

«Сподіваюсь, що новий парламент внесе зміни до Конституції в частині децентралізації, на яких ми наполягали усі п’ять років. Без них, звичайно, можна продовжувати реформу, а от закінчити – навряд чи. Поки обласні та районні державні адміністрації виконуватимуть невластиві їм функції місцевого самоврядування, а обласні та районні ради не матимуть виконавчих комітетів, в країні буде неможливо створити ефективну систему самоврядування на усіх рівнях», - зауважив В’ячеслав Негода.

У свою чергу Андреас Кіфер зазначив, що Україна досягла значного прогресу у наближенні системи врядування в країні до положень європейської хартії місцевого самоврядування. За його словами, українська реформа не повторює жодну з європейських практик, рухається за демократичним сценарієм і має високі шанси на вдале завершення. «Ми спостерігаємо і допомагаємо Україні на шляху децентралізації, маємо спільний план дій у цьому напрямку, який разом вдало виконуємо. Впевнений, що ваші досягнення мають стати незворотними, бо ця реформа закладає зміни, які гарантують Україні успішне майбутнє», - сказав секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

19.06.2019 - 09:17 | Переглядів: 12249
Без змін до Конституції продовжувати децентралізацію ми можемо, а от закінчити – навряд чи, - В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода Конституція

Джерело:

Читайте також:

21 листопада 2025

3 грудня у місті Полтава відбудеться регіональний форум Програми Polaris: запрошуємо громади до участі

3 грудня у місті Полтава відбудеться...

  3 грудня у місті Полтава відбудеться регіональний форум Програми Polaris «Розбудова системи багаторівневого...

21 листопада 2025

Експертна оцінка фінансової спроможності громад у розрізі областей за 9 місяців 2025 року

Експертна оцінка фінансової спроможності громад...

Автори: Яніна Казюк, доктор наук з державного управління, професор, експерт з публічних фінансів та місцевого...

21 листопада 2025

Анонс вебінару: «Перетворення комунального комерційного підприємства на АТ чи ТОВ за Законом № 4196: перше знайомство»

Анонс вебінару: «Перетворення комунального...

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» у партнерстві...

21 листопада 2025

Уряд затвердив перелік та вимоги до показників для визначення функціональних типів територій: що це означає для громад

Уряд затвердив перелік та вимоги до показників...

Кабінет Міністрів ухвалив перелік та вимоги до показників, за якими українські громади буде віднесено до різних...