29 вересня 2023
Logo slogan

Володимир Плетюк розповів про те як було "до" і про успіхи діяльності Шумської ОТГ

Шумська міська ОТГ  в рамках навчального візиту "Маршрути успіхів" приймала представників громад Тернопільщини й ділилась секретами успіху та досягненнями.

Шумська ОТГ - громада, котра має чим поділитися!

Голова Шумської міської об'єднаної територіальної громади Володимир Плетюк розповів, як було до створення ОТГ, поділився успіхами, які стали можливими завдяки об'єднанню, та окреслив плани на майбутнє.

Що підштовхнуло до створення ОТГ?

Наше місто не було багатим , і вже зовсім бідними були села, які увійшли в громаду. Бюджети окремих сільських рад до об’єднання становили 60-70 тис.грн. Про який розвиток вони могли мріяти? ОТГ їм давало хоч примарну, але все ж надію, що разом буде легше. І якщо подумки повернутися назад, то потрібно щиро визнати, що таких серйозних зрушень в комунальній сфері, в сфері освіти – не було ніколи у цих населених пунктах. Не думаю, що більшість сіл можуть згадати якийсь реалізований проект за період 1991-2015 роки. Було бажання змінити цю тенденцію.

 Чи важко було на самому початку?

Наша громада утворювалася у 2015 році, тому було як важко, так і цікаво. На початках, ми експериментували з необхідною структурою, функціями, які повинні були виконувати працівники, старости. Для нас майже все було невідомим, але я говорю, що це нас лише загартувало і, коли згодом потрібно було створювати нові відділи, структурні підрозділи в ОТГ, ми вже не лякалися «нового». Створення «нового» не повинно було нашкодити надавати якісні послуги громадянам за місцем проживання і, я сподіваюся, нам це вдалося.

 Які «плоди» дає децентралізаційна реформа?

Децентралізація влади дала можливість «креативити» і, завдяки цьому, розвиватися. Коли громада не достатньо заможна, це дає поштовх розвиватися, як би нелогічно це не виглядало, адже тоді поле для руху досить широке і все залежить від правильно обраної Стратегії. Шумська громада намагається конкурувати з ініціативними громадами за правильний розвиток. Ми віримо, що наші бажання і робота матеріалізується в фінансовий результат, який дасть змогу відчути позитивні зміни кожному мешканцю громади.

Бюджет всіх рад, які ввійшли в Шумську об’єднану територіальну громаду у 2015 році складав близько 7 млн.грн. За підсумками 2018 – 42 млн грн. В 2019 році очікуємо біля 47 млн.грн власних доходів. План бюджету 2019 року з державними субвенціями складає 139 млн.грн.

За три роки у громаді реалізовано понад 80 проектів різного плану. Наймасштабнішими проектами були: реконструкція зони відпочинку «Соснина» (територія відпочинкової зони приваблива як історично, адже тут було древнє городище – князівське місто, так і відпочинкова й туристична атракція) та ремонт доріг на вулицях: Лесі Українки та Енергетичній, які ведуть до парку. Іншим великим напрямком була термомодернізація шкіл – зокрема встановлено нову котельню у Суразькому НВК, повністю замінено дах, вікна й двері, утеплено фасад у Шумській опорній школі №1, повністю замінено вікна й двері у Залісецькому, Андрушівецькому, Тилявецькому НВК, замінено дахи в Обицькому і Кордишівському НВК, закуплено нові котли Великоіловецькій, Жолобецькій школі, відновлено і реконструйовано опалення в Биковецькому НВК і Угорській дошкільній групі. Відкрито дошкільний заклад в Угорську, добудовується садок в с.Рохманів. Закуплено навчальне обладнання в школи громади. В більшості сіл встановлено дитячі майданчики і тренажери. Завершено капітальний ремонт башт Рожновського у Тилявці, Жолобках, Угорську. У населених пунктах громади за останній рік збудовано біля двох кілометрів нових водогонів. Також, відновлено, а в деяких селах вперше освітлено вулиці. За ці роки суттєво поповнилась матеріально-технічна база комунального підприємства: придбано сміттєвоз, грейдер, новий сучасний навантажувач, автовишку, трактор, два спецавтомобілі.

Від 2016 року у Шумській ОТГ працює один з перших в Україні ЦНАПів, який зараз вже надає понад 220 послуг. Другий рік поспіль у громаді втілюється «Бюджет участі». Закупили тренажери в школи громади, сучасний кабінет фізики. Завершується процедура закупівлі сучасного УЗД апарату в Шумську лікарню і Проект поводження з ТПВ, що передбачено Стратегією розвитку Шумської міської ОТГ. Участь в спільному Проекті Світового банку і Мінсоцполітики дала можливість розвинути соціальні послуги в громаді так почало працювати «Соціальне таксі», закуплене комп’ютерне обладнання і програмне забезпечення. Спільно з Федерацією футболу України встановили футбольний майданчик з штучним покриттям. Спільно з Асоціацією міст України в рамках проекту ПУЛЬС впроваджуємо Муніципальний фіскальний реєстр. У вересні 2018 року відкрито інклюзивно-ресурсний центр. В 2018 році було розроблено Генеральний план міста Шумськ.

За останні роки відкрилося нове підприємство по переробці торфу, значно розширили діяльність фабрика «Сегеш Україна» з Шведсько – естонськими інвестиціями і підприємство «Шумськхліб». Розвивається виробництво свинини - фірма «Агро Юніт» і виробництво печериць.

Які основні проекти Ви плануєте реалізувати в цьому та наступному році?

Цей рік – ювілейний, адже Шумську виповнюється 870 років. Основним у цьому році визначено: ремонт комунальних вулиць в місті: Майдан Незалежності, І. Франка, Б. Хмельницького, Миру, Волинська. Цього року буде багато уваги приділено налагодженню системи роздільного збору сміття.  У 2019 році завершимо освітлення всіх населених пунктів громади (а у нас їх 36). Продовжується робота по матеріальному наповненню і благоустрою зони відпочинку «Соснина» на місці древнього городища (будуть закуплені лодки і катамарани, встановлені будиночки і елементи благоустрою). У селах Биківці, Боложівка, Руська Гута , Кордишів та ін. продовжиться робота з капітального ремонту водомереж і встановлення нових башт Рожновського. У селах Шумбар, Биківці, Сураж будуть проведені енергоефективні заходи в школах. Планується встановлення двох футбольних майданчиків з штучним покриттям у селах громади і реконструкція амбулаторій у с.Сураж, с.Тилявка, с.Бриків. У Тилявці запрацює клуб. Працюємо над Проектом «Безпечне місто». Цього року має розпочатися будівництво сонячної електростанції.

Найголовнішим проектом, який, на мою думку, вдалося реалізувати це – через навчання працівників апарату, старост, громадських організацій –  ми здобули віру у власні сили, навчилися креативно працювати з проектами і це вже дає результат і віру в майбутнє громади.

Область:

Тернопільська область

Громади:

Шумська міська об’єднана територіальна громада Шумська територіальна громада

Джерело:

trvamu.blogspot.com

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 вересня 2023

Побудова діалогів між громадою та владою: що є важливим для українських громад у воєнний та повоєнний час (+посібник)

Побудова діалогів між громадою та владою: що є...

«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...

28 вересня 2023

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...

  До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...

28 вересня 2023

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...

28 вересня 2023

«Агенції регіонального розвитку повинні отримати більше фінансової та політичної незалежності», - Віталій Безгін

«Агенції регіонального розвитку повинні...

  Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...