Розвиток інфраструктури і грандіозні плани: Чим живе Делятинська ОТГ

Делятинська ОТГ була створена наприкінці 2017 року. До її складу увійшли селище Делятин, Зарічанська, Чорноославська і Чорнопотоківська сільські ради - загалом 17 тисяч людей.

І хоча громада самостійно ґаздує тільки півтора роки, тут вдалося зробити дуже багато. У всіх населених пунктах ОТГ вже реалізували бодай по одному проекту з покращення інфраструктури.

Як розповів голова ОТГ Богдан Клим’юк, до об’єднання бюджет усіх сільських рад складав понад 4 мільйони гривень, а минулого року бюджет громади вже склав 92 мільйони гривень.

 

 

«Як бачите, різниця значна. А цього року наш бюджет становить уже 103 мільйони гривень, з них – інфраструктурна субвенція понад 3 мільйони гривень.  За кошти минулорічної інфраструктурної субвенції у селі Чорний Потік завершуємо будівництво корпусу школи, у селі Чорні Ослави цього року відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям, а в селі Заріччя відремонтували і утеплили дитсадок, купили сміттєвоз та баки для Делятина, добудовуємо новий корпус Делятинського ліцею №2, готуємо до відкриття ЦНАП. Також у нас немає заборгованості по зарплатах для вчителів і медиків», - каже голова.

Варто зауважити, що школу в Чорному потоці почали будувати ще у 2015 році, але через недостатнє фінансування будівництво йшло дуже повільно. В старій школі та приміщенні будинку вчителя навчається 433 школярів, а новий корпус дозволить перевести школярів в просторі класи.

 

 

«Число дітей з кожним роком зростає тож нам потрібний не лише новий корпус, але й велика нова школа. Силами держави і громади будується цей корпус на 14 класів середньої та старшої школи. Початкові класи переведемо у старий корпус. Також нам потрібний спортзал та актовий зал. Цей корпус був погоджений у 2010 році, але будівництво розпочалося у 2015 бо не було коштів. До створення ОТГ було освоєно 3 мільйони 300 тисяч, за минулий рік з бюджету громади - 3 мільйони 700 тисяч. Цього року з інфраструктурної субвенції планують дати 800 тисяч. Сподіваємося, наступного року вже відкрити школу»,- каже директор Чорнопотоківського ліцею Михайло Струк.

Другий об’єкт, на який минулого року витратили гроші інфраструктурної субвенції та обласного бюджету – дитячий майданчик зі штучним покриттям. Його вже облюбували місцеві діти і від ранку до вечора ганяють тут м’яча. Цього року в селі планують за інфраструктурні гроші облаштувати площу перед ліцеєм та оновити фасад клубу.

 

 

Подбали за комфорт найменших мешканців громади і в селі Заріччя. Тут минулого року відремонтували і утеплили фасад дитсадка. Окрім того, в селі освітлили вулиці та провели меліорацію земель в одному з урочищ.

«Цього року плануємо відремонтувати сільський будинок культури та облаштувати спортивний майданчик зі штучним покриттям біля школи. Також є проблеми з відведенням води у центрі села, тож будемо думати, як вирішити проблему», - каже голова Заріччя Любов Яворська.

 

 

Варто зауважити, що в громаді вирішили комплексно підійти до планування майбутніх кроків і розпочали розробку Стратегії розвитку 2027 року. За словами голови ОТГ Богдана Клим’юка, нещодавно вони провели громадські слухання, зібрали пропозиції від усіх сіл, депутатів.

«Ми провели анкетування і зрозуміли куди рухатися далі. Наше населення хоче розвивати туризм та займатися дрібним і середнім підприємництвом: переробка ягід, гибів, виготовлення сирів, відновлення деревообробної галузі і виготовлення продукту з доданою вартістю, легка промисловість. Зараз у нас є », - каже Клим’юк.

Водночас за словами секретаря селищної ради Віри Кухтарук, в рамках роботи у Школі просторового планування для ОТГ CanAction Делятинська громада розробила концепцію просторого розвитку, набір карт з ресурсами та можливостями громади, а також баченням майбутніх змін на своїй території.

 

 

«Ми шукаємо, в чому наша особливість і потенціал для розвитку. Потрібно розуміти, куди вкладати гроші. Наприклад ми хочемо відновити бальнеологічний курорт. Делятин має всі шанси стати конкурентом для закарпатського Солотвина. В нас є соляні шахти, джерела, колись тут був міжнародний курорт. Втім потрібно думати стратегічно де ці об’єкти можуть бути, які зв’язки з іншими об’єктами, де виникнуть проблеми.  Наприклад, маємо передбачити місця для відстою туристичних автобусів, продумати де надавати медичну допомогу, де харчувати туристів, де їх поселяти. Ми вже побачили, що в центрі у нас немає де припаркуватися і потрібно вирішувати цю проблему», - пояснює Кухтарук.

Окрім планів на відновлення бальнеологічного курорту, в громаді хочуть облаштувати мотомаршрут, маршрут історичними місцинами. Наприклад у селі Чорний потік є місце для висіла відрубана рука Олекси Довбуша, є цілюще джерело та інші цікаві місця для зеленого туризму.

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Делятинська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Бліц-Інфо

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 вересня 2020

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з децентралізації 2020 року: роботи прийматимуть до 30 вересня

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з...

Журналісти регіональних медіа (онлайн, друкованих, радіо і ТБ) до 30 вересня мають змогу заповити конкурсну...

21 вересня 2020

«Рішельє-форум: державна служба для нової ери» Київ/Одеса/Львів/Дніпро

«Рішельє-форум: державна служба для нової ери»...

25 вересня 2020 року відбудеться «Рішельє-форум: державна служба для нової ери», який уже багато років поспіль є...

18 вересня 2020

Парламент прийняв закон, який сприяє розвитку фізкультурно-спортивної інфраструктури в громадах

Парламент прийняв закон, який сприяє розвитку...

17 вересня Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо...

18 вересня 2020

Академія жіночого лідерства для активних жінок з Івано-Франківської та Тернопільської області

Академія жіночого лідерства для активних жінок...

Український жіночий фонд у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (США) оголошує набір учасниць в...

17 вересня 2020

23 вересня - вебінар “Організація опитувань щодо якості послуг в об’єднаних територіальних громадах”

23 вересня - вебінар “Організація опитувань...

23 вересня 2020 року, об 11:00 Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE)...