ОБСЄ організовує зустрічі з виборцями у 34 ОТГ, де перші вибори відбудуться 30 червня

Координатор проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації» планує провести  в період з 3 до 23 червня перед першими місцевими виборами 30 червня 2019 року близько 80 інформаційно-роз‘яснювальних зустрічей із виборцями у об‘єднаних територіальних громадах 6 областей України.

Список громад:

 • Луганська область: Великочернігівська, Веселівська, Калмиківська, Коломийчиська, Красноталівська, Марківська, Підгорівська, Шульгинська
 • Запорізька область: Більмацька, Новоолександрівська, Пологівська, Розівська
 • Херсонська область: Милівська, Шляхівська
 • Миколаївська область: Березнегуватська, Висунська, Вільнозапорізька, Горохівська, Новобузька, Снігурівська, Калинівська, Лоцкинська, Мигіївська, Новомар’ївська, Софіївська, Сухоєланецька
 • Одеська область: Великобуялицька, Великоплосківська, Визирська, Зеленогірська
 • Сумська область: Білопільська, Річківська, Синівська, Липоводолинська

До участі у заходах будуть запрошені: кандидати у депутати/голови ради ОТГ, діючі посадові особи органів місцевого самоврядування, лідери громадської думки, члени виборчих комісій, місцеві підприємці, керівники установ, особи, які за специфікою своєї діяльності комунікують з великою кількістю людей (вчителі, лікарі, соціальні працівники, бібліотекарі).

Теми для обговорення:

 • Перші місцеві вибори в контексті реформи децентралізації. Які можливості існують для розвитку об’єднаних громад.
 • Функції і повноваження органів місцевого самоврядування, що обираються на місцевих виборах, чим вони відрізняються від «старих» органів місцевого самоврядування.
 • Вибори як механізм представлення інтересів виборців у  ОТГ. Механізми прийняття рішень у об’єднаній громаді. Роль і вплив жителів об’єднаної громади на прийняття рішень. Старостинські округи, роль старости при прийнятті радою ОТГ рішень, які стосуються старостинського округу. Виборча система на перших виборах у громадах (акцент – виборча система для міських ОТГ). Виборчі права ВПО (там, де це актуально).
 • Виборча кампанія: як має за законом проводитися агітація. Заборона використання підкупу і «адмінресурсу». Різниця між проведенням агітації та прямим чи непрямим підкупом виборців. Змістовність агітації: змагання ресурсів чи змагання програм? Відповідальність за порушення законодавства під час агітації, зокрема щодо підкупу та адмінресурсу.
 • Голосування. Як перевірити себе у списку виборців, як проголосувати вдома у разі хвороби. Потрібні для голосування документи. Особисте, таємне голосування. Заборона передачі бюлетеня стороннім особам, заборона фото-відеозйомки бюлетеня. Голосування осіб, що самостійно не можуть заповнити або вкинути бюлетень. Як не зіпсувати бюлетень.
 • Організація виборів (для членів виборчих комісій, якщо такі присутні). Використання системи онлайн-навчання «Виборком». Кримінальна відповідальність за порушення закону, в т.ч. за видання бюлетеня без паспорта, підписання чистих протоколів, тощо.

Зустрічі з виборцями будуть проводитись в період з 3 до 23 червня 2019 року.  Детальний графік доступний за запитом.

Контактна особа - Анна Шалімова, anna.shalimova@osce.org.

31.05.2019 - 18:42 | Переглядів: 7660

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

анонс

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 травня 2022

27 травня 2022

Місцеве самоврядування усієї країни проявило свою ефективність та об’єдналося для перемоги України, - В’ячеслав Негода

Місцеве самоврядування усієї країни проявило...

Органи місцевого самоврядування, як і вся Україна, проходять зараз надважке випробування. І перші три місяці...

27 травня 2022

Зеленодольська громада завжди готова прийти на допомогу, - міський голова Дмитро Невеселий

Зеленодольська громада завжди готова прийти на...

  Зеленодольськ – невеличке і гарне місто Криворізького району на південному краю Дніпропетровської області....

27 травня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої напрацювання з розвитку просторового планування

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої...

«Розуміючи особливості військового часу, ми маємо пам’ятати, що досить скоро розпочнеться відбудова країни. І на наше...