У Покровському районі Донеччини обирають свій шлях реформ

У Покровському районі на Донеччині поки не створено жодної ОТГ. За Перспективним планом формування територіальних громад Донецької області, останні зміни до якого були затверджені Кабміном у листопаді минулого року, на території Покровського району мають бути утворені три ОТГ - Покровська міська, Удачненська селищна та Мирноградська міська громади. Частина нинішнього Покровського району увійде до складу майбутніх міських ОТГ – Курахівської, Селидівської та Новогродівської, які також поки не об’єднались.

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», постійно сприяє активізації процесів об’єднання в регіоні та впровадженню реформ, в тому числі створенню ОТГ навколо міст обласного значення. Центрами тяжіння в Покровському районі є два міста з таким статусом – Покровськ та Мирноград. І хоча законодавством передбачена спрощена процедура створення таких громад шляхом приєднання, в Покровському районі децентралізацію не назвеш активною.

Щоб роз’яснити представникам місцевого самоврядування сільських та селищних територій про перспективи реформи, команда Донцького ЦРМС провела в Покровську семінар «Переваги фінансової децентралізації». Участь у заході взяли спеціалісти фінансових та бухгалтерських служб сільських рад, розпорядники коштів районного бюджету.

Розпочали семінар з основ – говорили про суть децентралізації, передачу відповідальності, повноважень та ресурсів на місця. Учасники заходу висловлювали власні побоювання, що після створення об’єднаних громад частина з них залишиться без роботи. Також звучали невдоволення поділом на потенційні громади, затвердженим Перспективним планом.

Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС, зауважив, що потрібно боротися не на папері, а робити реальні справи.

«При об’єднанні бажано дотримуватися перспективного плану формування територій громад, але перспективний план не є догмою, це живий документ,  який можна змінювати.  А тому можна створювати як сільські громади  (законодавство це не забороняє, але при цьому треба завжди розраховувати свої можливості), так і приєднуватися до міст обласного значення», - зазначив Максим Ткач.

Експерт пропонував розібратись також з плюсами та мінусами приєднання до міст та створення окремих сільських громад. Разом з учасниками обговорили стратегії поведінки по кожному з тих шляхів, які оберуть люди для об’єднання в сільську чи міську ОТГ.  Зробили акцент, що треба не формально, а зважено підійти до засідань робочої групи, продумати над створенням в органах місцевого самоврядування тих структур, які будуть захищати інтереси сільських територій, приділити детальну увагу розробці положення про роботу старост, їх повноваження та інструменти впливу на прийняття рішень, які староста отримає в об’єднаній громаді.

Андрій Рябуха, радник з юридичних питань Донецького ЦРМС, звернув увагу на важливість реорганізаційних заходів при приєднанні нових рад. «Треба завжди пам’ятати, що за будь яким рішенням стоять люди», - наголосив експерт. А щоб ОТГ мала можливість справлятись з повноваженнями, треба забирати майно з районної в комунальну власність.

Сергій Івахнін, директор Донецького ЦРМС, презентував учасникам семінару можливості фінансової децентралізації. Головною перевагою буде 60% ПДФО, які заходитимуть до бюджету ОТГ, а не району, як це відбувається нині, зазначив Сергій Івахнін. Разом з фінансистами обговорили можливості додаткових надходжень до бюджету громади.

Покровський район чекають не тільки зміни, пов’язані з утворенням об’єднаних громад на його території. Наразі тривають дискусії щодо моделювання адміністративно-територіального устрою Донецької області, зокрема, районного рівня. Експерти, які входять до складу робочої групи, пропонують утворити на території Донецької області від чотирьох до шести районів. Укрупнений Покровський район присутній у новому поділі регіону.

У червні до Покровська завітає всеукраїнська інформаційна кампанія «Я – громада!», організована спільними зусиллями Мінрегіону та Програми «U-LEAD з Європою». На один день тут відкриють «Містечко децентралізації», де жителям розповідатимуть про реформу, програма включатиме тематичну інформацію, дискусії, інтерактивні ігри, експертні поради, розваги та квест. Інформаційна кампанія крокує тими населеними пунктами в Україні, які поки не об’єднались, щоб не тільки роз’яснити місцевим жителям про переваги реформи, але й долучити якомога більше громадськості до перетворень.

27.05.2019 - 13:27 | Переглядів: 6110

Приєднані зображення:

Область:

Донецька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

23 червня 2021

23 червня 2021

Про децентралізацію доступною мовою для старшокласників від Інституту громадянського суспільства

Про децентралізацію доступною мовою для...

Сьогодні є багато різних публікацій про децентралізацію. Але всі матеріали переважно орієнтовані на дорослого читача....

23 червня 2021

АНОНС! 30 червня 2021 року відбудеться Форум партнерів проекту DESPRO

АНОНС! 30 червня 2021 року відбудеться Форум...

30 червня 2021 року відбудеться Форум партнерів проекту DESPRO «DESPRO DAY», під час якого буде обговорено подальші...

23 червня 2021

Поховальні послуги: чому варто зруйнувати комунальну монополію і як це зробити

Поховальні послуги: чому варто зруйнувати...

Олексій Колесников, голова ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Політика децентралізації формує...

22 червня 2021

Історії місцевого економічного розвитку східних областей

Історії місцевого економічного розвитку східних...

Історії місцевого економічного розвитку громад Донеччини та Луганщини демонструють успіх спільнот у налагодженні...