23 березня 2023
Logo slogan

Новий етап децентралізації: В’ячеслав Негода розповів про перспективи реформи на Одещині

Одеській області необхідно більше зосередитися на реалізації завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Для цього немає серйозних перепон. А ретельний аналіз ситуації в регіоні в частині впровадження децентралізації чітко окреслює, які кроки необхідно зробити, щоб в 2020 році область була готовою провести чергові місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода на прес-конференції в Одеському центрі розвитку місцевого самоврядування 17 травня.

Він наголосив, що першочергові завдання реформи на найближчий період – завершення формування спроможних громад та формування на їх основі нових ефективних районів.

Зараз Одеська область на 19 місці в рейтингу областей щодо формування спроможних громад. Перспективний план формування територій громад регіону покриває лише 36,3% його території і передбачає 38 об’єднаних громад. Фактично створено поки 32 ОТГ.

«Перспективний план розробляє обласна державна адміністрація, а затверджує обласна рада. В Одеській та деяких інших областях з 2015року так і не змогли забезпечити наявність перспективного плану, який би покривав територію об’єднаними громадами на 100%. Щоб змінити ситуацію, ми ще три роки тому пропонували законодавчо надати повноваження Уряду затверджувати перспективні плани, якщо в області цього не здатні зробити. Але тоді депутати не підтримали це питання. Сьогодні в парламенті зареєстрований законопроект, прийняття якого допоможе зрушити ситуацію з перспективними планами з місця. Та при бажанні і злагодженій роботі, Одеська облдержадміністрація та обласна рада можуть дуже швидко підготувати за затвердити перспективний план свого регіону», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також додав, що в Мінрегіоні працюють спільно з міжнародними експертами та народними депутатами над розробкою проекту законодавчих норм, які встановлять відповідальність за бездіяльність влади на місцях, як це у випадку зі зволіканням затвердження перспективних планів областей.

Перший заступник Міністра ознайомив з проектними пропозиціями нового адміністративно-територіального устрою базового рівня (громад) Одеської області, які підготували у Мінрегіоні. Серед основних критеріїв, яким керувалися у підготовчій роботі – це майбутня спроможність кожної громади. Проект передбачає 54 ОТГ – 19 міських, 18 селищних та 17 сільських громад. Середня чисельність населення цих громад - 25,3 тис. осіб, середня кількість територіальних одиниць, що об'єднуються – 9.

«Кінцева мета формування громад – створення на їх рівні ефективної мережі надання населенню якісних базових послуг – освітніх, медичних, адміністративних, культурних, соціальних, комунальних та ін. Люди живуть в громадах, а не в районах чи областях, то в громадах і мають отримувати послуги. Зважте самі, в міського жителя послуги, умовно кажучи, всі «під боком»: поліклініка, школа, ЦНАП, пенсійна, податкова служба; вода і водовідведення в квартирі; сміття збирають і вивозять, з Інтернетом теж, наче, немає проблем. І ще багато інших переваг сьогодні є у міських жителів. У людей, які живуть в селах і селищах, з переліченого, є далеко не все. Для того і впроваджуємо реформу, об’єднуємо громади, робимо їх спроможними забезпечити весь цей набір послуг для своїх мешканців. Реформа створює однакові умови розвитку для всіх», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також висловив переконання, що жодна політична сила в державі не наважиться згорнути реформу і наголосив на важливості закріплення децентралізації в Конституції України.

17.05.2019 - 16:15 | Переглядів: 8099
Новий етап децентралізації: В’ячеслав Негода розповів про перспективи реформи на Одещині

Теги:

В'ячеслав Негода новий етап

Область:

Одеська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

23 березня 2023

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання...

Сучасний ЦНАП Солотвинської громади, що на Івано-Франківщині, обслуговуватиме майже 27 тисяч жителів. Четверо...

23 березня 2023

29 березня - вебінар про новели трудового законодавства

29 березня - вебінар про новели трудового...

29 березня 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

23 березня 2023

Як громада прихистила переселенців та пережила одну з найважчих зим в історії України

Як громада прихистила переселенців та пережила...

    Дашівська громада, що на Вінниччині, утворилася шляхом об'єднання дванадцяти сільських рад. З початком...

23 березня 2023

Пряма трансляція обговорення: Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки децентралізаційної реформи

Пряма трансляція обговорення: Пріоритети...

    Під час діалогу учасники обговорять пріоритети законодавчого порядку денного, якого потребує місцеве...