У 2019 році продовжиться процес передачі об’єднаним громадам земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність. Про це «Децентралізації» повідомили в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Сьогодні територіальні органи Держгеокадастру проводять інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності, що передбачено відповідним наказом від 21 лютого 2019 року № 59.
Після завершення інвентаризації, Департамент землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру оприлюднить план-графік передачі земель об’єднаним громадам. До нього ввійдуть об’єднані громади, створені в 2018 році. За даними «Децентралізації», таких громад налічується 141.
Нагадаємо, в минулому році Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ. Питання врегульоване розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р.
Протягом минулого року передано 1450,8тис. га земель сільськогосподарського призначення 646 об’єднаним громадам.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...