Стратегія розвитку Овруцької ОТГ: ідеї на сьогодні та на завтра

Децентралізація створює можливості для розвитку та зростання економіки у новостворених громадах, які отримали широкі повноваження та значні ресурси. Але для якісного та ефективного використання цих можливостей потрібно чітко сформувати програму розвитку громади, аби модернізація інфраструктури, зростання бізнесу, реалізація людського потенціалу відбувалась не фрагментарно та хаотично, а сплановано та органічно.

Овруцька ОТГ утворилась у жовтні 2017 року та об’єднала 16 сільських рад навколо міста Овруч. 34 тисячі населення та понад 800 км² площі створюють для громади низку переваг та одночасно і загроз. Адже для розвитку такої великої громади необхідні значні ресурси.

У співпраці із Житомирським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, у 2018 році громада розпочала розробку Стратегії розвитку до 2027 року. 8 березня 2018 року відбулось перше засідання Робочої групи із розробки Стратегії, на якому команда розглянула методику створення такого стратегічного документа.

«Ми повинні чітко визначити ключові пріоритети розвитку наших територій. Це потрібно для того, аби підсилити соціально-економічний розвиток громади та забезпечити населення роботою та якісними муніципальними послугами»,  - Іван Коруд, голова Овруцької міської ради.

 

 

 

Супровід процесу написання Стратегії розвитку здійснював Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського ЦРМС. Фахівець надавав комплексну підтримку команді, також організовував навчання для фахівців громади.

На другому засідання Робочої групи, в червні 2018 року, було опрацьовано соціально-економічний аналіз громади. Це дозволило оцінити перспективні сфери для залучення ресурсів.

«Процес розробки стратегії – це постійні дискусії та навчання. В цьому і перевага нашої методики, адже після завершення розробки документу фахівці, які отримали знання та навички будуть реалізовувати обрані проекти», - Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського ЦРМС.

Визначили стратегічні цілі, операційні цілі та завдання команда у вересні 2018 року на третьому засідання Робочої групи. Овруцька ОТГ акцентувала увагу трьох стратегічних цілях:

  • забезпеченні умов для сталого розвитку економіки громади та залучення інвестицій;
  • покращення інфраструктури громади, підвищення якості надання послуг, збереження і розвиток традицій і культури;
  • розвиток туризму.

За кожною із цих цілей команда напрацювала операційні цілі, всього їх 12, які мають 36 деталізованих завдань.

 

 

Вже у грудні 2018 року відбулось 4 засідання Робочої групи на якому відбувся відбір проектів до кожного завдання операційних цілей. Всього мешканці громади подали 106 таких проектів із яких Робоча група обрала 86 до затвердження в Стратегії розвитку.

Загальна вартість реалізації всіх поданих проектів складає 317 мільйонів гривень. Ці ідеї будуть реалізовані до 2027 року, а кошти для цього мають виділяти із бюджету громади та залучати з інших джерел.

«В процесі розробки стратегії ми прагнули максимально залучити громаду до роботи чим активізувати її та сприяти навчанню, розвитку та зростанню громадської активності. Крім того, ми провели численні навчання із проектного менеджменту, розвитку туризму, громадської активності, громадського бюджету та проектного менеджменту», - Оксана Левківська, начальник відділу економіки та інвестицій Овруцької ОТГ.

Так в Овруцькій ОТГ хочуть створити Майстерню для сільських ініціатив для розвитку самозайнятості населення, коворкінг-центру, вже запрацював Бюджет участі, в рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» буде створено ЦНАП та розроблено нову політику поводження зі сміттям. Також вже розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.

Велику увагу у Стратегії передбачено розвитку та модернізації соціальної інфраструктури, так із 317 мільйонів понад 290 передбаченні саме на ці потреби.

 

 

Завдання стратегічної цілі з розвитку туризму вже активно реалізовується громадою. Влітку 2018 року фахівці ОТГ розробили та презентували туристичний маршрут «Кам’яна квітка», який проходить через всю громаду.  

Між засіданнями робочої групи за підтримки Житомирського ЦРМС було проведено низку навчань для фахівців громади. Зокрема влітку 2018 року було організовано навчальну поїздку до зеленої садиби «Поліська хата», що у с. Городське, Коростишівського району, для обміну досвідом розвитку сільського зеленого туризму.

Вже березні 2019 року депутати Овруцької міської ради затвердили Стратегію розвитку громади до 2027 року. Цей документ визначатиме розвиток громади та пріоритетні напрямки державних інвестицій на наступні вісім років. Також з початку 2019 року у громаді запрацював Бюджет участі.

Нагадаємо, що у січні 2019 року Овруцька, Білокоровицька, Чоповицька, Радомишльська та Брусилівська об’єднані громади представили напрацювання стратегій розвитку громад, які розроблялися за підтримки Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.

Приєднані зображення:

Область:

Житомирська область

Громади:

Овруцька міська об’єднана територіальна громада Овруцька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023