Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії нашої країни.
Про це він заявив під час своєї робочої поїздки до Чернівецької області, повідомляє Укрінформ.
Для студентів Чернівецького університету Геннадій Зубко прочитав лекцію про реформу децентралізації в Україні. Відповідаючи на запитання студента, що заважало усім попереднім владам в Україні втілювати реформу децентралізації та передати повноваження на місця, чиновник заявив:
«Їм заважала відсутність політичної волі. Ще в 1996 році Україна підписала Європейську хартію місцевого самоврядування. І з того часу кожен президент, кожна Верховна Рада, яка приходила до влади, розказувала, що передасть повноваження на місця. А потім дивилась на ці ресурси, які потрібно передати, і передумувала. Думали, «нехай краще з того села, де потрібно зробити школу чи дитячий садок, приїжджають до нас і пропонують 30% «відкату», а тоді ми з бюджету дамо грошей». Тому я вважаю, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії держави. Бо НАБУ, САП, НАЗК, антикорупційний суд – це вже так звані «доганялки». Це коли вже хтось вкрав, його повинні наздогнати і покарати. А от як створити такі умови, щоб не було можливості вкрасти – це питання №1», – сказав Зубко.
«Чи перейшла корупція разом з ресурсами на нижчий рівень? Гадаю, що перейшла, бо вона завжди йде там, де є кошти. Але де більше прозорості і легше контролювати? Звичайно, на місцевому рівні. Тому цей шлях передачі повноважень та ресурсів в регіони є превентивним, він попереджає корупційні дії», – зазначив урядовець.
При цьому Зубко не применшує важливості роботи антикорупційних органів в Україні.
«Вся наша антикорупційна структура, яка зараз працює, ще покаже свою ефективність. Головна її заслуга буде, коли чиновники почнуть реально боятися красти. Це теж доволі ефективний спосіб боротьби з корупцією в країні», – додав чиновник.
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...